Pierwszy wywiad Jakuba Kiwiora po transferze do Arsenalu. „Zawsze marzyłem o grze w Premier League”

Arsenal potwierdził transfer Jakuba Kiwiora. Polski obrońca zdołał już udzielić pierwszego wywiadu po transferze do drużyny Kanonierów. Kuba opisał wrażenia płynące ze zmiany klubu.

Jakub Kiwior zamienił Spezię na Arsenal. Angielski klub zapłacił za reprezentanta Polski 25 milionów euro. 22-latek podpisał kontrakt do 30 czerwca 2028 roku. Zarobki Polaka mają sięgnąć 3 milionów funtów brutto rocznie.

Spełnienie marzeń

Kariera Jakuba Kiwiora rozwija się w zatrważająco szybkim tempie. Po zaledwie półtora roku gry w Spezii reprezentant Polski zdołał zapracować sobie na transfer do Arsenalu. Zdążył już nawet udzielić pierwszego wywiadu. Jak przyznał, transfer do Premier League jest dla niego spełnieniem marzeń.

– Jest to dla mnie naprawdę wielka sprawa, że zainteresował się mną Arsenal i że moje przybycie tutaj było możliwe. Zdaję sobie sprawę, że Arsenal to bardzo duży klub, bardzo dobra liga – skomentował Jakub Kiwior.

– Zawsze marzyłem o grze w Premier League. Wiedziałem, że nie będzie to łatwe, ale jeśli otrzymałbym szansę, wiedziałem, że będę musiał wykorzystać ją jak najlepiej, ponieważ to było jedno z moich największych marzeń. Dla mnie to najlepsza liga. Jestem zachwycony, że tutaj jestem – opowiedział 22-latek.

Kontakt z Polakami

W przeszłości w barwach Arsenalu grało kilku Polaków. Z dwoma Kiwior gra obecnie w reprezentacji Polski. Mowa w tym przypadku o Wojciechu Szczęsnym oraz Krystianie Bieliku. Drugi z nich zdołał już zaoferować Kiwiorowi swoją pomoc.

– Pamiętam, jak grali tutaj Wojciech Szczęsny oraz Krystian Bielik. Nie miałem okazji rozmawiać z Wojtkiem, lecz na pewno porozmawiamy podczas zgrupowania reprezentacji – powiedział Jakub Kiwior.

– Od razu otrzymałem wiadomość z gratulacjami od Krystiana. To było miłe, kazał mi pisać, jeśli miałbym jakieś problemy – zdradził Polak.


źródło: arsenal

Michał Budzich
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments