Piękne słowa Carlesa Puyola pod adresem Lewandowskiego. „To wielkie szczęście”

Robert Lewandowski odebrał wczoraj Złotego Buta za najwięcej bramek strzelonych w minionym sezonie. Na ceremonii wręczenia nagrody obecny był Carles Puyol. Były kapitan FC Barcelony i legenda klubu wypowiedział się o jej nowym napastniku w samych superlatywach. 

Lewandowski otrzymał statuetkę za 35 goli, jakie strzelił w barwach Bayernu Monachium w poprzednim sezonie. To właśnie ten dorobek pozwolił mu na zgarnięcie Złotego Buta.

Komplementy

Na ceremonii obecny był także Carles Puyol. Były kapitan FC Barcelony i klubowa legenda, nie krył swojego zadowolenia z faktu, że Lewandowski trafił do Katalonii.

–  To wielkie szczęście mieć go w La Lidze, a szczególnie w Barcelonie – zaznaczył Puyol. 

– Zarząd klubu spisał się bardzo dobrze ściągając Roberta na Camp Nou. A ten bardzo szybko przystosował się do rozgrywek i strzela dużo bramek. Wierzę, że za ten sezon również zdobędzie Złotego Buta – dodał. 

Nadzieja umiera jednak ostatnia. Lewandowski w tym sezonie będzie miał zdecydowanie trudniejszą drogę do Złotego Buta. Polak ma obecnie na koncie 13 goli, jednak aż o 5 trafień wyprzedza go Erling Haaland. Prawdopodobnie między tą dwójką rozegra się główna rywalizacja.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments