Pięć meczów w cztery lata. Arkadiusz Reca definitywnie opuści Atalantę Bergamo

Niedługo miną cztery lata od momentu transferu Arkadiusza Recy do Atalanty Bergamo. W tym czasie Polak rozegrał dla tego klubu zaledwie pięć meczów. Po serii wypożyczeń do innych klubów Reca w końcu ma opuścić Atalantę na zasadzie transferu definitywnego.

Arkadiusz Reca trafił do Atalanty Bergamo w lipcu 2018 roku. Wówczas włoski klub wykupił Recę za 3,7 miliona euro z Wisły Płock. Początek przygody Recy we Włoszech nie był najlepszy. W pierwszym sezonie Polak rozegrał 5 spotkań w barwach Atalanty. Jak się później okazało, były to jedyne jego występy dla tego klubu. W następnych trzech sezonach Reca był wypożyczany kolejno do SPAL, Crotone i Spezii.

Transfer Recy

W obecnym sezonie Reca gra dla Spezii Calcio w ramach wypożyczenia. Wszystko jednak wskazuje na to, że obie strony są na tyle zadowolone ze współpracy, że zdecydują się ją przedłużyć. Atalanta, formalny właściciel karty zawodniczej Recy, nie widzi w Polaku potencjału na dalszy rozwój. W związku z tym Atalanta ma zdecydować się na sprzedaż Recy właśnie do Spezii. Doniesienia potwierdził menedżer piłkarza na łamach „Weszło”.

W piłce nożnej niczego nie można wykluczyć. Arek od 1 lipca będzie zawodnikiem Spezii i to od tego klubu będzie wszystko zależeć – przekazał menedżer piłkarza.

Kwota transferu

Łączna suma transakcji między oboma klubami wyniesie nieco ponad 3 miliony euro. Za wypożyczenie Spezia zapłaciła milion euro. Za sprzedaż piłkarza Atalanta ma otrzymać nieco ponad 2 miliony euro. Wisła Płock otrzyma z tytułu „solidarity payment” zaledwie 1,5% od łącznej sumy transferu.


źródło: Weszło

Michał Budzich