Paulo Sousa rozmawiał z agentem Matty’ego Casha. „Wszystko będzie zależało od niego”

Matty Cash otwarcie przyznaje, że chciałby zagrać w reprezentacji Polski. Piłkarz Aston Villi porozmawiał z mediami na temat swoich zamiarów.

Czy piłkarz Aston Villi zagra dla Polski?

Matty Cash udzielił wywiadu „The Sun”, w którym opowiedział o swoich polskich korzeniach. 24-letni piłkarz Aston Villi chciałby reprezentować kadrę biało-czerwonych. Wszystko jednak zależy od selekcjonera Paulo Sousy. Agent obrońcy kontaktował się z Portugalczykiem.

– Dorastałem w polskiej rodzinie. Moja mama i dziadek urodzili się w Polsce. Nazwisko rodowe to Tomaszewski, czyli tak samo jak nazywał się słynny bramkarz. Nikt nigdy o tym nie mówił czy to mój krewny, będę musiał przeprowadzić śledztwo – powiedział Matty Cash w rozmowie z „The Sun”.

– Muszę uzyskać paszport i całą dokumentację dotyczącą obywatelstwa. Później wszystko będzie zależało od selekcjonera Paulo Sousy, czy będzie chciał mnie powołać. Nie rozmawiałem z nim osobiście, ale mój agent już tak. Nie mogę, póki co wiele powiedzieć na ten temat. Cały czas sprawa jest w toku. Teraz pozostaje mi tylko czekać – dodał 24-latek.

24-letni obrońca Aston Villi wystąpił w tym sezonie w sześciu spotkaniach. W tym czasie zanotował jedno trafienie oraz jedną asystę. Portal transfermarkt.de wycenia Matty’ego Casha na 22 mln euro. Jego umowa z Aston Villą obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również: Asysta Matty’ego Casha przeciwko Chelsea! Znakomite dośrodkowanie Anglika z polskimi korzeniami [WIDEO]

Źródło: The Sun, Onet.pl

Adam Dworak
Obserwuj