Patryk Dziczek będzie zmuszony zakończyć karierę? Mateusz Borek nie ma wątpliwości

Patryk Dziczek podczas ostatniego meczu Salernitany stracił przytomność. Młodego piłkarza przewieziono do szpitala, jednak to nie koniec tej historii. Jego problemy mogą okazać się o wiele poważniejsze. Mateusz Borek uważa nawet, że zawodnika czeka zakończenie kariery.

W trakcie spotkania Serie B rozgrywanego pomiędzy Ascoli a Salernitaną były piłkarz Piasta Gliwice nagle padł na murawę. Jak się okazało, Dziczek stracił przytomność. Zawodnika przetransportowano do szpitala, gdzie przeprowadzono szczegółowe badania.

„Wieszczę koniec kariery”

Mateusz Borek przyznał, że nie widzi szczęśliwego zakończenia dla 22-latka. Zdaniem dziennikarza finalnie młody zawodnik będzie zmuszony zakończenie kariery. Tym bardziej że nie była to pierwsza tego typu sytuacja. Wcześniej Dziczek zasłabł podczas jednego z treningów Salernitany.

– Jestem rozbity tą sytuacją. Znamy tego chłopaka z występów z polskiej młodzieżówce. Dziczek to chłopak skoncentrowany na piłce. Każdego dnia chciał być lepszy – stwierdził w „Misji Futbol” Borek.

– Ja wieszczę koniec kariery. Sytuacja ma miejsce drugi raz. Umówmy się, że gdyby chciał wrócić na boisko, to zaczyna się igranie ze śmiercią – nawet jeśli lekarze będą uspokajać. Już wiadomo, że na tym poziomie zawodowego sportu pewne procesy w organizmie powodują, że on tak reaguje – dodał dziennikarz.

– Pewnie ja sam jako zawodnik bałbym się iść do limitów własnego organizmu. Nie ma tu mądrego, nie jestem lekarzem, nie wiem, co będzie w głowie tego chłopaka. Nie wiem, co sobie będzie myślał jego trener – kontynuował.

– Sytuacja jest dramatyczna. Wygląda na to, że chłopak, który poświęcił wiele lat swojego życia na to, co kocha, nie będzie mógł grać – podsumował.