Onyszko krytykuje Szczęsnego. „Robi sobie kawały z kolegami, to przekłada się na to, że nie zawsze jest skoncentrowany”

Arkadiusz Onyszko bez ceregieli wypowiedział się na temat Wojciecha Szczęsnego i jego postawy w czwartkowym meczu z Węgrami. Według 47-latka występ bramkarza Juventusu był katastrofalny.

Sousa się wycofa?

Dwukrotny reprezentant Polski ma pewne wątpliwości, czy Szczęsny powinien być pierwszym bramkarzem kadry biało-czerwonych. Onyszko w rozmowie z Radiem dla Ciebie stwierdził, że 30-latek jest śmieszkiem, robi kawały i przez to nie do końca koncentruje się na piłce.

– Wojtek ma mega dobre mecze, ale zdarzają mu się też takie jak ten w czwartek. Fabiański jest z kolei bardzo solidny. Wojtek wie, że jego występ nie był porywający. To inteligentny chłopak i zdaje sobie z tego sprawę – powiedział Arkadiusz Onyszko w Radiu dla Ciebie.

– Obserwuję go i muszę przyznać, że to trochę śmieszek. Robi sobie kawały z kolegami i niestety widać, że to przekłada się na boisko. Nie zawsze jest w stu procentach skoncentrowany. Decyzja o ogłoszeniu Szczęsnego numerem jeden jeszcze przed zgrupowaniem to bardzo ryzykowny ruch. Myślę jednak, że teraz Sousa się z tego nie wycofa – ocenił 47-latek.

Kardynalny błąd w ustawieniu

Wojciechowi Szczęsnemu oberwało się głównie za pierwszego gola dla Węgrów. Jego ustawienie w bramce we wspomnianej sytuacji pozostawiało wiele do życzenia.

Bardzo możliwe, iż golkiper Starej Damy dostanie szansę na zrehabilitowanie się za czwartkowe spotkanie. Polacy już w niedzielę zagrają z Andorą. Początek meczu o godzinie 20:45.

Źródło: Radio dla Ciebie/TVP Sport