Olympiakos trzyma stronę polskich sędziów. Klub wydał oświadczenie

 

Polscy sędziowie, którzy w niedzielę mieli prowadzić hit ligi greckiej, stali się bohaterami skandalu. Olympiakos Pireus wydał oświadczenie, w którym broni arbitrów.

Paweł Raczkowski wraz ze swoim składem sędziowskim zostali wyznaczeni na hit ligi greckiej AEK Ateny – Aris Saloniki. Arbitrzy zostali bohaterami skandalu. Według tamtejszych mediów wieli oni przesadzić z alkoholem w samolocie, a także być agresywni w stosunku do pozostałych współpasażerów. Na lotnisku awantura miała trwać w najlepsze i nie obyło się bez interwencji policji. Portal Weszlo.com skontaktował się z Pawłem Raczkowskim, który wszystkiemu zaprzeczył i przedstawił swoją wersję zdarzeń. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Polscy sędziowie otrzymali wsparcie od Olympiakosu Pireus. Klub wydał oświadczenie, w którym oskarża AEK Ateny oraz członków greckiej federacji o spisek, a całą sytuację nazwał kolejno słabo napisanym przedstawieniem. 

– Co się okazuje? Sędziowie nie byli pijani. W dodatku na lotnisku był ktoś, kto według policji krzyczał na arbitrów. Jeden z nich był uderzany w plecy – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Klub z Pireusu traci 3 punkty do AEKu Ateny, który jest liderem ligi oraz tyle samo do drugiego Panathinaikosu. W swoim oświadczeniu Olympiakos wprost pisze o istnieniu gangu, do którego mają zaliczać się prezes greckiej federacji Panagiotis Baltakos czy szef sędziów Steve Bennett. Ich zdaniem AEK Ateny chciał specjalnie skompromitować sędziów, aby władze zmieniły obsadę meczu na sprzyjającą stołecznej drużynie.

– Ten zamach stanu nie będzie tolerowany. To, co robi żółty gangster, przyniesie wściekłość i oburzenie kibiców, którzy wyjdą na ulice – dodaje Olympiakos.

 

Kacper Polaczyk