Oficjalnie. Maciej Skorża wrócił do Lecha Poznań! Mecz z Legią obejrzy z trybun

No to oficjalnie! Maciej Skorża wrócił do Lecha Poznań i podpisał kontrakt na dwa lata. Najbliższe spotkanie z Legią obejrzy jednak z trybun. W poniedziałek przejmie zespół – poinformował Lech na Twitterze.

Od zwolnienia Dariusza Żurawia minęło już kilka dni. W ostatnich dniach nasiliły się plotki o potencjalnym następcy szkoleniowca „Kolejorza”. Większość głosów przemawiała za Maciejem Skorżą, którego ostatecznie rzeczywiście przedstawiono jako nowego trenera Lecha.

Polskie El Clasico z trybun

Poznański klub na Twitterze poinformował o podpisaniu ze Skorżą dwuletniego kontraktu. Jednocześnie dodano, że szkoleniowiec dopiero w poniedziałek oficjalnie przejmie drużynę i obowiązki pierwszego trenera. Oznacza to, że najbliższe, sobotnie spotkanie z Legią Warszawa obejrzy z trybun stadionu przy Bułgarskiej.

– Znajdujemy się w trudnym momencie, nasza drużyna gra od dłuższego czasu zdecydowanie poniżej oczekiwań i poniżej swoich dużych możliwości, które prezentowaliśmy wiosną i wczesną jesienią. Chcemy to zmienić i jesteśmy przekonani, że Maciej Skorża jest odpowiednią osobą żeby przywrócić Lecha na zwycięską ścieżkę – skomentował prezes Rutkowski.

49-latek jest dobrze znany kibicom Lecha. Prowadził drużynę w sezonie 2014/15. Wówczas sięgnął z „Kolejorzem” po mistrzostwo Polski, a także Superpuchar Polski.

– Lechowi się nie odmawia. Dobrze wspominam czas mojej poprzedniej pracy w Poznaniu. Udało nam się wówczas sięgnąć po mistrzostwo Polski, ale też przeżyć gorycz porażki. Teraz wracam mądrzejszy o tamte doświadczenia i pełen energii do pracy – powiedział Maciej Skorża.