Oficjalnie: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony. PZPN nie przedłuży kontraktu

Saga związana z Czesławem Michniewiczem dobiegła końca. PZPN poinformował, że kontrakt 52-latka wygaśnie z dniem 31 grudnia 2022 roku i nie zostanie przedłużony. Oznacza to, że ponownie szukany nowego selekcjonera.

Posada Michniewicza od powrotu z Kataru wisiała na włosku. W ostatnich dniach szkoleniowiec odbył kilka spotkań z zarządem PZPN i Cezarem Kuleszą. Przedstawiał na nich raporty z dotychczasowej pracy oraz cele na przyszłość.

Bez przedłużenia

PZPN wystosował dziś komunikat, w którym oficjalnie informuje o zakończeniu współpracy z obecnym selekcjonerem. Oficjalnie jednak dojdzie do tego 31 grudnia 2022 roku. Wówczas kontrakt 52-latka wygaśnie automatycznie i nie zostanie przedłużony.

– W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania – czytamy w komunikacie słowa Cezarego Kuleszy.

– Jednak, aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy. Czesław Michniewicz jest doświadczonym szkoleniowcem i jestem przekonany, że nie będzie długo czekał na propozycje nowej pracy. Życzymy mu powodzenia i dalszych sukcesów w karierze – dodał prezes PZPN. 

Oczywiście tym samym wchodzimy ponownie na drogę szukania selekcjonera. Kulesza podkreślił, że chce wybrać nowego trenera dla kadry w spokoju, dlatego nie będzie podawać żadnych dat potencjalnej prezentacji nowego szkoleniowca.

– Chcemy, aby w eliminacjach Euro reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców. Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat prezentacji selekcjonera. Jednocześnie zapewniamy, że wybór nowego szkoleniowca jest dla zarządu PZPN kwestią priorytetową – czytamy.