Obrońca RB Lipsk wyjaśnił, dlaczego nie gra dla reprezentacji Polski. „Nie było to możliwe”

Media wielokrotnie podejmowały temat Williego Orbána w kontekście gry dla reprezentacji Polski. Okazuje się jednak, że Węgier nigdy nie mógł być brany pod uwagę. Jego matka, która jest córką Polaka, nie otrzymała polskiego obywatelstwa.

Wiele opcji

Orban w przeszłości reprezentował młodzieżowe reprezentacje Niemiec. Jako dorosły piłkarz podjął jednak grę dla Węgier. W teorii mógł również bronić biało-czerwonych barw. Dlaczego tak się nie stało? Stoper RB Lipsk wyjaśnił sytuację związaną z polskimi korzeniami na łamach Nemzeti Sport.

– Moja mama jest obywatelką Niemiec, której ojciec był Polakiem. Ze względu na to zwróciła się kiedyś do polskich władz, czy mogłaby uzyskać oprócz niemieckiego obywatelstwo polskie, ale z jakiegoś powodu nie było to możliwe. Ponieważ moja mama jest Niemką, a ojciec jest Węgrem, nigdy nie mogłem być brany pod uwagę w reprezentacji Polski – oznajmił Willi Orbán.

Willi Orbán reprezentuje barwy RB Lipsk od 2015 roku. Od tego momentu uzbierał dla nich 190 występów. W tym czasie strzelił 18 bramek i zanotował 7 asyst.

Źródło: Onet Sport

Adam Dworak