Nowy faworyt do objęcia reprezentacji Polski? W przeszłości prowadził kadrę Austrii i FC Basel

Według Przeglądu Sportowego Marcel Koller jest faworytem do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Szwajcar w przeszłości prowadził kadrę Austrii.

Rozbieżne informacje co do faworytów do objęcia kadry Polski

Portal Meczyki.pl oraz Interia Sport wskazywały, iż najbliżej objęcia reprezentacji Polski jest Adam Nawałka, który w czwartek spotkał się z Cezarym Kuleszą. Inne informacje w tej sprawie przekazuje Przegląd Sportowy. Według wspomnianego źródła faworytem do zostania selekcjonerem Biało-Czerwonych jest Marcel Koller.

– Nawałka oczywiście w dalszym ciągu jest brany pod uwagę jako następca Paulo Sousy, ale ani rozmowy nie są jeszcze aż tak zaawansowane, jak niektórym się wydaje, ani prezes PZPN nie jest jeszcze do niego całkowicie przekonany – czytamy w Przeglądzie Sportowym.

– Według naszej wiedzy, kandydatem numer jeden jest na obecnym etapie wyścigu o posadę selekcjonera Biało-Czerwonych szwajcarski szkoleniowiec Marcel Koller – dodał Maciej Szmiglewski.

Polski asystent

Szwajcarski trener w przeszłości prowadził m.in. FC Basel i reprezentację Austrii. Od lata 2020 roku pozostaje bez pracy. Asystentem Kollera miałby zostać polski trener, który biegle mówi w języku niemieckim. Cezary Kulesza miał spotkać się ze Szwajcarem. Prezes PZPN poważnie bierze pod uwagę jego kandydaturę.

Źródło: Przegląd Sportowy, Meczyki.pl