Nowe informacje ws. wznowienia ligi ukraińskiej. Część spotkań ma odbyć się w Polsce

 

Według ukraińskich mediów UPL rozpocznie się 20 sierpnia. Mecze ligi naszych sąsiadów mają odbywać się również w Polsce.

Nowe informacje ws. wznowienia rozgrywek ligowych w Ukrainie przekazał dziennikarz Igor Burbas.

– Kluby UPL są gotowe oprzeć kombinowaną wersję sezonu na rozgrywaniu spotkań w Ukrainie, ale także w Polsce – zdradził.

– Ma to ułatwić czołowym drużynom możliwość zachowania swoich składów, w tym przede wszystkim zagranicznych zawodników. Istotne będą także sprawy logistyczne – dodał.

Media: Bereszyński na oku innej ekipy z Serie A [CZYTAJ]

Zagrają w Polsce

Według ukraińskich mediów ekipy występujące w pucharach będą organizowały swoje spotkania w Polsce. Mowa o Szachtarze Donieck, Dynamie Kijów, Dnipro-1, Zorii Ługańsk i Worskła Połtawa. Takie rozwiązanie miałoby jednak obowiązywać tylko na czas ich występów w europejskich pucharach. Później kluby dokończyłyby krajowe rozgrywki w Ukrainie.

Pozostały rzeczy do ustalenia

Sezon ukraińskiej ekstraklasy ma rozpocząć się 20 sierpnia. Do ustalenia pozostały jednak plan rozgrywek i wybór miast, w których miałyby odbywać się mecze.

Matty Cash ma żal do Zbigniewa Bońka? „Nie czułem, żeby mnie chciał” [CZYTAJ]

W rozgrywkach wystąpi 16 zespołów. Desna i Mariupol potwierdziły, że nie widzą możliwości zagrania w najbliższym sezonie, dlatego ich miejsca mają być „zamrożone”. Dodano dwie drużyny z pierwszej ligi – Metalist i Krywbas.

Źródło: Polsat Sport (PAP)