Nowe informacje ws. Szczęsnego. Pojawiło się zainteresowanie z Premier League

Nadal nie możemy jednoznacznie stwierdzić, jaka przyszłość czeka Wojciecha Szczęsnego. Zdaniem włoskich mediów 30-latek znalazł się na cenzurowanym w Juventusie, a „Stara Dama” chciałaby go wymienić na Gianluigiego Donnarummę. Nicolo Schira, renomowany dziennikarz podał, że sytuację Polaka monitoruje Tottenham.

Ostatnia zniżka formy Szczęsnego poskutkowała odsunięciem go przez Andreę Pirlo od składu. Władze Juventusu mają być niezadowolone z obecnej formy bramkarza. To z kolei popchnęło ich do szukania jego ewentualnego następcy.

Powrót do Premier League?

Nicolo Schira, który posiada sprawdzone informacje z rynku transferowego jakiś czas temu podał, że „Stara Dama” chciałaby kupić Donnarummę. Jednocześnie zarząd wycenił Szczęsnego na 20 mln euro.

Ten sam dziennikarz dodał również, że sytuacji 30-latka bacznie przygląda się Tottenham. „Koguty” szykują się ponoć na rozstanie z Hugo Llorisem. Władze klubu miały kontaktować się już z agentem Polaka, Jonathanem Barnettem.

Na papierze wszystko wygląda logicznie, jednak mało prawdopodobne wydaje się zobaczenie Szczęsnego w koszulce Tottenhamu. Polak spędził lwią część swojej kariery w Arsenalu, a więc u lokalnego rywala „Kogutów”.

Co więcej, bramkarz często deklarował, że mimo rozstania z „Kanonierami” pozostał ich kibicem. W przeszłości nie stronił także od złośliwości kierowanych w stronę „Totków”.

W tym sezonie „Szczena” zanotował 32 występy w koszulce Juventusu. Wpuścił tyle samo goli, zaś tylko ośmiokrotnie zachowywał czyste konto. Kontrakt Polaka z klubem obowiązywać będzie jeszcze przez trzy lata.