Nietypowy ruch Lecha Poznań. Klub zapłacił 100 tysięcy euro za możliwość szybszej rejestracji piłkarza

Jednym z transferów Lecha Poznań podczas letniego okna transferowego został Giorgi Citaiszwili. Aby reprezentant Gruzji był do dyspozycji trenera Kolejorza jeszcze w lipcu, polski klub musiał zapłacić dodatkowe 100 tysięcy euro.

Podczas trwającego okna transferowego Lech Poznań dokonał już kilku wzmocnień. Szeregi Kolejorza zasilili Afonso Sousa, Artur Rudko oraz Giorgi Citaiszwili. Dwaj ostatni trafili do Lecha na zasadzie wypożyczenia. Szczególnie ciekawie wygląda przypadek reprezentanta Gruzji.

Ishak zwrócił na siebie uwagę innych zespołów. „Niemiecki klub zainteresowany piłkarzem Lecha Poznań” [CZYTAJ]

Wypożyczenie z Dynama Kijów

Zarówno Rudko jak i Citaiszwili trafili do Lecha na zasadzie wypożyczenia z ukraińskich klubów. Wbrew pozorom oba przypadki się od siebie różnią. W przypadku Rudko Lech skorzystał z możliwości danej przez FIFA, która zezwoliła na wypożyczenie piłkarzy z ligi ukraińskiej bez wymaganej zgody tamtejszych klubów. Na mocy panujących przepisów Lech dokonał takiego ruchu jedynie w przypadku ukraińskiego bramkarza. Natomiast przy okazji wypożyczenia Citaiszwiliego władze Lecha musiały zmienić formę transakcji.

Qarabag pokonany. Lech Poznań o krok od awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów [REAKCJE]

Problemy podczas rejestracji

Podczas procesu rejestracji piłkarza władze Lecha napotkały pewien problem, o którym poinformował Dawid Dobrasz z portalu „meczyki.pl”. Lech Poznań mógł wypożyczyć Citaiszwiliego bez zgody Dynama Kijów, jednak wówczas musiałby poczekać z rejestracją piłkarza do 1 sierpnia. W tym przypadku czas nie działał na korzyść Kolejorza ze względu na zbliżające się mecze.

Gdzie zagra Krzysztof Piątek? Polakiem interesuje się klub, który powalczy o awans do Ligi Mistrzów [CZYTAJ]

Dodatkowa opłata za wypożyczenie

Władze Lecha chciały więc, aby Citaiszwili był do dyspozycji trenera jeszcze podczas lipcowych meczów. Aby tak się stało, zgodę na wypożyczenie musiało udzielić Dynamo Kijów. W związku z tym oba kluby przystąpiły do rozmów ws. warunków wypożyczenia. Ukraiński klub zażyczył sobie opłatę w wysokości 100 tysięcy euro za wypożyczenie swojego piłkarza. Ostatecznie oba kluby dogadały się w kwestii standardowego wypożyczenia. Dzięki temu Citaiszwili mógł zostać zarejestrowany już w lipcu i najprawdopodobniej już wkrótce doczekamy się jego debiutu.

Przekręt w drugiej lidze Sierra Leone. Wyniki 95:0 i 91:1 w spotkaniach zespołów walczących o awans do ekstraklasy [CZYTAJ]


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich