Nietypowa analiza na Twitterze. Udowodniono, że Piotr Zieliński lepiej gra w opuszczonych getrach niż w podciągniętych

Piotr Zieliński lepiej radzi sobie, grając z getrami opuszczonymi, niż podciągniętymi. Do takiego wniosku doszedł kibic Napoli, Dominik Szpik. Na Twitterze dokonał on analizy ostatnich występów Piotra Zielińskiego, uwzględniając czynnik sposobu założenia getrów piłkarskich.

W tym sezonie Piotr Zieliński znakomicie radzi sobie w SSC Napoli. Jego zespół pewnie zmierza po mistrzostwo Włoch, a dodatkowo klub z Neapolu ma duże szanse na zawojowanie Ligi Mistrzów. We wszystkich klubowych rozgrywkach tego sezonu Zieliński rozegrał już 36 meczów. W tym czasie zdobył 7 bramek i zanotował 9 asyst.

Na Twitterze oryginalną analizą występów Piotra Zieliński pochwalił się Dominik Szpik. Kibic SSC Napoli przeanalizował wszystkie występy polskiego pomocnika w tym sezonie. W swojej analizie uwzględnił aspekt typu ubioru getrów. Wziął on pod uwagę 2 możliwości – getry podciągnięte i getry opuszczone.

Średnia ocena Piotra Zielińskiego była wyższa w przypadku getrów opuszczonych średnio o 0,41 oceny w skali 1-10. Pod uwagę wzięto dwa portale statystyczne – SofaScore i Whoscored.

Jak już wspomnieliśmy, w całym sezonie Piotr Zieliński strzelił 7 bramek i zanotował 9 asyst. Prawie wszystkie te liczby zostały zanotowane w przypadku getrów opuszczonych. Jedynie 1 asysta była zdobyta przy okazji getrów podciągniętych. Warto jednak odnotować, że w tym sezonie piłkarz Napoli rozegrał aż 3 razy więcej meczów z getrami opuszczonymi.


źródło: Dominik Szpik

Michał Budzich