Niespodziewane zwolnienie trenera w Ekstraklasie. „W kilku klubach robi się nerwowo”

Niebawem może dojść do kolejnej zmiany szkoleniowca w Ekstraklasie. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl ustalił, że pozycja Adama Majewskiego w Stali Mielec jest coraz bardziej chwiejna. Zarząd podobno rozważa zmianę trenera. 

Do tej pory Majewski był uznawany za cenionego w Mielcu fachowca. Zbierał bardzo dobre oceny, a w większości uważano, że dokonywane wyniki były ponad stan. Z początkiem roku passa się jednak skończyła, a Stal nie może wrócić na dobre tory. W ostatnich siedmiu meczach drużyna zdobyła dwa punkty, remisując z Lechem Poznań i Rakowem Częstochowa (oba spotkania po 0-0).

Karuzela

Stal ma największe problemy w kwestii skuteczności. Od odejścia Saida Hamulicia do Ligue 1 zarządowi nie udało się go zastąpić. Przełożyło się to na wyniki. Drużyna Majewskiego zdobyła zaledwie jednego gola w bieżącym roku.

W ostatnim spotkaniu z Legią Warszawa (0-2) także nie udało im się umieścić piłki w siatce, choć okazji ku temu było sporo. Tak czy inaczej, porażka z „Wojskowymi” może oznaczać wiatr zmian w Mielcu. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl podaje, że zarząd Stali rozważa zwolnienie 49-letniego szkoleniowca.

– Piąta porażka w tym roku na siedem ligowych kolejek. Stal Mielec podłączona do walki o utrzymanie. Klub rozważa rozstanie z Adamem Majewskim – napisał dziennikarz na Twitterze. 

– Nie ma Hamulicia. Nie ma skuteczności. Stal nie wygląda jakoś tragicznie. Pytanie czy jeszcze starczy cierpliwości. Ścisk w tabeli spowodował, że w kilku klubach robi się bardzo nerwowo – dodał w kolejnym wpisie. 

Stal zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Nad strefą spadkową mają zaledwie czteropunktową przewagę.

13 komentarzy do “Niespodziewane zwolnienie trenera w Ekstraklasie. „W kilku klubach robi się nerwowo””

 1. Najlepiej trenera zwolnić. Trener nie gra tylko piłkarze. Trener może im tłuc do głowy, tłumaczyć a jak oni nie potrafią tego wykonać to na ławę i dać na boisko takich, co potrafią, sprawdzić tych, co na ławie byli. W wojsku jak uczą np. strzelać a potem ktoś nie umie trafić do celu to nie winią tego, co szkolił tylko tego, kto strzelał. Hamulicia nie ma. Realizm polskiej piłki, jak któryś piłkarz się wyróżnia, pokazuje, że coś potrafi na tle innych, co nie potrafią to sprzedaje się jego zamiast tych, co nie dają drużynie wiele. Bo kasa ważniejsza. Skoro kasa ważniejsza to czemu teraz lamentują, że wyników nie ma i goli też?? Jak zmienią w polskiej piłce wreszcie sposób myślenia i przestaną szczędzić środków na sprowadzenie piłkarzy potrafiących grać, i zostawianie ich w klubach a nie sprzedawanie ich przy zostawianiu słabych to wreszcie będą wyniki, jakość i sukcesy.

  Odpowiedz
 2. Zwolnienie trenera Majewskiego to pomysł niedorzeczny, jak nasze czasy. Szacunek dla dotychczasowych działań dla Pana trenera. Przecież takie jest życie. Nie wszystko wychodzi. Absolutnie trzeba trenerowi i zawodnikom zaufać. Chyba że trener sam widzi to inaczej. Pozdrawiam wszystkich kibiców Stali z Mielca i z całej Polski. Jeden z najstarszych kibiców Stali z Warszawy. Ze Stalą przeżyłem już wszystko…

  Odpowiedz
  • Oczywiście że absurd, po prostu głupota, a trener zaraz zostanie zatrudniony w lepszym klubie, bo to bardzo dobry trener, wiem co piszę

   Odpowiedz

Dodaj komentarz