Niechlubna seria beniaminka przerwana! Cremonese pokonało AS Romę, Mourinho z kolejną czerwoną kartką

We wtorkowy wieczór Cremonese wygrało na swoim boisku z AS Romą 2:1 w ramach 24. kolejki Serie A. Jest to pierwsze zwycięstwo beniaminka w tym sezonie. Giallorossi spotkanie kończyli bez Jose Mourinho, który tuż po rozpoczęciu drugiej połowy obejrzał czerwoną kartkę.

Cremonese swój ostatni sezon w Serie A rozegrało w połowie lat 90. Ekipa z północnej Italii po prawie trzydziestu latach powróciła do włoskiej ekstraklasy, lecz nie wydaje się, że mielibyśmy oglądać ich na najwyższym szczeblu w następnym sezonie. Na 23 rozegrane kolejki beniaminek 9 razy remisował, 14 spotkań zakończyło się dla nich porażką i ani razu nie udało się im zgarnąć kompletu punktów.

Przed wtorkowym spotkaniem przewidywania bukmacherów nie były zbyt obiecujące dla Cremonese. Beniaminek mierzył się z AS Romą – drużyną, która liczy każdy punkt, aby na koniec sezonu zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Choć podopieczni Jose Mourinho przyjechali w roli bezsprzecznego faworyta, to ostatecznie mecz zakończył się wynikiem, w który wierzyli nieliczni.

Już w 17. minucie zawodnik gospodarzy, Frank Tsadjout, otworzył wynik spotkania precyzyjnym uderzeniem z powietrza.

Do przerwy rezultat spotkania nie uległ zmianę, lecz w drugiej połowie Giallorossi musieli sobie radzić bez swojego szkoleniowca. Krótko po wznowieniu gry Jose Mourinho wdał się w dyskusje z arbitrem, za co został usunięty z boiska.

W 71. minucie Leonardo Spinazzola doprowadził do wyrównania, jednak tuż przed końcem spotkania Daniel Ciofani zamknął wynik bramką z rzutu karnego. Ostatecznie Cremonese pokonało AS Romę 2:1 i zanotowało swoją pierwszą wygraną w Serie A od marca 1995.