„Nie można tego lekceważyć”. Ekspert wypowiedział się na temat Karabachu przed meczem z Lechem

Marcin Pawłowski wypowiedział się na temat nadchodzącego starcia Lecha Poznań z Karabachem Agdam. Dziennikarz Viaplay, który komentował dwumecz Azerów z Marsylią (w 1/16 finału Ligi Konferencji sezonu 2021/22), uważa, że Kolejorz musi mieć solidną zaliczkę przed rewanżem w Baku.

„Nie można tego lekceważyć”

Już we wtorek o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie Lecha Poznań z Karabachem Agdam. Gościem programu „Sportowy Poranek” na antenie Meczyków był Marcin Pawłowski. Wspomniany dziennikarz miał okazję śledzić postępy Azerów w poprzedniej edycji europejskich pucharów. Komentator Viaplay przedstawił swój pogląd na dwumecz Kolejorza z mistrzami Azerbejdżanu.

– Jeśli chodzi o Karabach, to nie można tego lekceważyć. Oprócz tego, że jest duża stabilizacja, to są to piłkarze bardzo ograni – mają po kilkadziesiąt występów w reprezentacji Azerbejdżanu i europejskich pucharach. To są zawodnicy w okolicach 30. roku życia, czyli najlepszego wieku dla piłkarza. Bardzo doświadczeni, ograni, mają za sobą cięższe i lżejsze boje za sobą. Z całym szacunkiem dla Lecha, ale nie zrobi na nich wielkiego wrażenia przed tym dwumeczem – powiedział komentator Viaplay na antenie Meczyków.

Zaskakująca decyzja Lecha ws. Superpucharu Polski [CZYTAJ]

– Jak przeanalizujemy mecze w Europie w ostatnim sezonie, to widać ewidentnie, że Karabach jest bardzo mocny u siebie. Bardzo często odrabiają straty na własnym boisku, jeśli jest taka do odrobienia. Dzisiejsze spotkanie będzie kluczowe dla Lecha. Myślę, że bez dobrego wyniku, czyli zwycięstwa, „Kolejorz” ma małe szanse na awans do kolejnej rundy – dodał.

Rewanż pomiędzy Karabachem Agdam a Lechem Poznań odbędzie się 12 lipca o godzinie 18:00. Spotkanie zostanie rozegrane w Baku.

Źródło: Meczyki.pl