Neymar skomentował swój styl gry. „Im więcej ludzi próbuje mnie powalić, tym bardziej chcę dryblować”

Neymar znany jest ze swojego efektownego stylu gry. Niestety często kończy się to faulami ze strony rywali. Brazylijczyk przyznał, że niesportowe zagrania rywali napędzają go do kolejnych prób dryblingu.

Śmiało można stwierdzić, że Neymar przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Ney wraz z Messim i Mbappe obecnie bawią się w rozgrywkach Ligue 1, śrubując swoje indywidualne statystyki. W tym sezonie 30-letni Brazylijczyk rozegrał 19 spotkań na wszystkich frontach. Zdołał w nich strzelić 15 bramek i zanotować 12 asyst.

Piszczek wypowiedział się o Mattym Cashu. „Nie nazwałbym go moim następcą” [CZYTAJ]

Komentarz Neymara

Od samego początku swojej kariery znakiem rozpoznawalnym Neymara przede wszystkim była bajeczna technika. Brazylijczyk bardzo często wchodzi w drybling z rywala i nierzadko próbuje ich ośmieszyć. Często kończy się to faulami ze strony rywali, gdyż nie potrafią oni znaleźć innego sposobu, na powstrzymanie Neymara. W jednym z ostatnich wywiadów 30-latek przyznał, że faule ze strony rywali napędzają go do kolejnych prób dryblingu.

– Nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo jest tu fizycznie i intensywnie. Jedynym sposobem na uniknięcie błędów jest bycie uważnym i skupionym, aby uniknąć obrażeń, jakich doznawałem w przeszłości w wyniku brutalnych starć. Im więcej ludzi próbuje mnie powalić, tym bardziej chcę dryblować – skomentował Neymar.


źródło: getfootballnewsfrance.com

Michał Budzich