Neymar komentuje ostatni faul rywala. „Nie wiem, jak długo tak pociągnę”

Piłkarz PSG zabrał głos po środowym meczu w Pucharze Francji, w którym został brutalnie sfaulowany przez rywala. Neymar opublikował oświadczenie na instagramie, z którego jasno wynika, że ma on już powoli tego dość.

Kolejna kontuzja Neymara

W trakcie środowego starcia w ramach Pucharu Francji pomiędzy Caen a PSG doszło do groźnego faulu na Neymarze. W pewnym momencie jeden z piłkarzy gospodarzy w bezsensowny sposób sfaulował 29-latka, przez co Brazylijczyk nabawił się kontuzji.

ZOBACZ: Neymar może opuścić mecz z FC Barceloną! Wszystko, przez ten faul [WIDEO]

Kilkutygodniowa przerwa

Czwartkowe badania potwierdziły, że Brazylijczyk doznał urazu mięśnia przywodziciela w lewym udzie. W związku z tym Neymara czeka kilka tygodni przerwy i najprawdopodobniej opuści starcie w 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Barceloną.

– Smutek jest wielki, ból ogromny, a płacz ciągły. Po raz kolejny zatrzymam się na trochę czasu w robieniu tego, co kocham najbardziej w życiu, czyli grze w piłkę. Czasem czuję się niewygodnie z powodu mojego stylu gry, ponieważ drybluję i stale otrzymuję ciosy. Nie wiem, czy problemem jestem ja, czy to, co robię na boisku… Bardzo mnie to zasmuca – wyznał Brazylijczyk.

–  Nie wiem, jak długo tak pociągnę. Chcę tylko grać w piłkę. NICZEGO WIĘCEJ! – dodał 29-latek.

Problemy kadrowe PSG

Przed paryżanami starcie w Lidze Mistrzów przeciwko FC Barcelonie. Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie Blaugrana jest w dołku. Z drugiej jednak strony PSG wciąż nie weszło na poziom chociażby z poprzedniego sezonu. Niemały ból głowy ma obecnie Mauricio Pochettino, który musi znaleźć zastępstwo nie tylko za Neymara, ale i za Angela di Marię. Argentyńczyk od kilku dni zmaga się z urazem uda i nie pojedzie z drużyną z mecz z Barcą.

Michał Budzich