Bandyta w Ekstraklasie! Brutalny faul Rymaniaka [WIDEO]

Ósmą kolejkę PKO Ekstraklasy kończyło starcie Cracovii z Piastem Gliwice. Goście przyjechali do Krakowa z bardzo bojowym nastawieniem, co w trakcie meczu zdołał udowodnić Bartosz Rymaniak.

Cracovia jak na razie utrzymuje swoją bardzo dobrą formę z poprzedniego sezonu, i po siedmiu meczach miała na swoim koncie aż trzynaście punktów. Całkiem średnio wypada aktualny mistrz Polski, który balansuje pomiędzy górną a dolną ósemką tabeli. Dla obu drużyn trzy punkty były więc łakomym kąskiem.

Losy meczu częściowo rozstrzygnęła już jednak sytuacja z dwunastej minuty. Bardzo ostro w Dytyateva wszedł Bartosz Rymaniak. Jarosław Przybył nie miał innego wyjścia, jak ukarać gracza Piasta czerwoną kartką.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. W 42. minucie do własnej bramki trafił Tomas Huk, a dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Michał Rakoczy. Po zwycięstwie 2-0 nad Piastem krakowska drużyna zajmuje w tabeli PKO Ekstraklasy drugie miejsce. Z kolei mistrz Polski po ośmiu meczach jest w tabeli dziewiątą drużyną.