Najlepsi piłkarze Bayernu według trenera RB Salzburg. „Lewandowski zajmuje dopiero czwarte miejsce”

Jesse Marsch jest trenerem RB Salzburg, z którym dwukrotnie grał w tym sezonie Bayern Monachium. Bawarczycy oba spotkania wygrali (3-1 i 6-2), a trzy bramki w tych spotkaniach łącznie strzelił Robert Lewandowski. Zdaniem amerykańskiego szkoleniowca, Polak nie jest jednak w gronie najlepszych zawodników „Die Roten”.

W listopadzie RB Salzburg doznał dwóch porażek z rąk Bayernu. Jesse Marsch przyznaje, że nigdy wcześniej nie doznał takiego upokorzenia. Austriakom mimo to udało się „awansować” do Ligi Europy. Zajęli 3. miejsce w grupie A przed Lokomotivem. W 1/16 finału ulegli jednak Vilarrealowi.

Piłkarze ważniejsi od Lewandowskiego

W rozmowie ze „sport1.de” Marsch wyjawił, którzy piłkarze w układance Hansiego Flicka są jego zdaniem najważniejsi. Robert Lewandowski znalazł się w zestawieniu dopiero na czwartej pozycji. Wyżej Amerykanin ceni sobie Manuela Neuera, Thomasa Mullera i Joshuę Kimmicha.

– Chociaż Lewandowski został wybrany najlepszym piłkarzem świata, zajmuje dopiero czwarte miejsce w moim rankingu – przyznał z uśmiechem.

– Nie mam nic przeciwko Lewandowskiemu, to świetny piłkarz, ale nigdy nie widziałem takiego bramkarza jak Neuer. On wydaje rozkazy i decyduje, jak ma się układać gra Bayernu – dodał.