Nagelsmann o przyszłości Lewandowskiego: „Robert musi sobie odpowiedzieć co dalej”

Julian Nagelsmann odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem z Wolfsburgiem. Szkoleniowiec Bayernu Monachium wypowiedział się między innymi na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego w ekipie mistrzów Niemiec.

Co dalej z „Lewym”?

Media od wielu miesięcy podgrzewają atmosferę wokół kapitana reprezentacji Polski. Napastnik Bayernu Monachium ma umowę do końca sezonu 2022/23. Polak nie może jednak dojść do porozumienia z władzami klubu w sprawie nowego kontraktu.

Francja czy Hiszpania?

Według światowych źródeł sytuację Roberta Lewandowskiego monitoruje FC Barcelona. Wcześniej mówiło się również o zainteresowaniu Paris Saint-Germain. W Bayernie Monachium bardzo chcieliby zatrzymać swojego superstrzelca, jednak wciąż czekają na jego decyzję.

– Robert Lewandowski był bardzo zaangażowany w ostatnich treningach i pracował bardzo dobrze. Zagra jutro od samego początku. Sytuacja kontraktowa Roberta jest dobrze znana, jego umowa jest ważna do 30 czerwca 2023 roku. Salihamidzic i Kahn zajmują się sprawą. Stanowisko klubu jest znane, moje zdanie również. Robert musi sobie odpowiedzieć co dalej – powiedział Julian Nagelsmann na konferencji prasowej przed meczem z Vfl Wolfsburg.

– Co do veto ws. sprzedaży Roberta, nie jestem odpowiednim człowiekiem, aby o tym mówić. Współpracujemy z Oliverem i Brazzo. Nie stoję wyżej ponad nimi – dodał.

Źródło: Die Roten