Mourinho broni Zalewskiego przed krytyką mediów. „Teraz wielu z was schowa język za zębami”

W niedzielę AS Roma pokonała w derbach Lazio aż 3:0. W składzie „Giallorossich” znalazł się Nicola Zalewski, który rozegrał dobre spotkanie. Po meczu Jose Mourinho został zapytany o ponowne wystawienie reprezentanta Polski, mimo słabszego występu przeciwko Udinese.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, z której Roma schodziła z prowadzeniem 3:0. Po przerwie Lazio nie było w stanie ponownie włączyć się do rywalizacji. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Jose Mourinho potwierdzili swoje aspiracje do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Mourinho staje murem za Zalewskim

W spotkaniu z Lazio Nicola Zalewski przebywał na placu gry przez 74. minuty. 20-latek zaprezentował się bardzo solidnie i zebrał dobre recenzje. Podczas pomeczowej konferencji Mourinho został zapytany o wystawienie reprezentanta Polski od pierwszych minut, mimo słabego występu w poprzednim starciu ligowym przeciwko Udinese. Portugalczyk w swoim stylu „zaorał” dziennikarza.

– Zalewski ma 19 lat, a wy go masakrowaliście po meczu w Udine. Jakbym był gównianym trenerem przejmującym się mediami, to dzieciak już by nie grał. Teraz wielu z was schowa język za zębami i grzecznie wróci do domu. Tacy właśnie jesteście – powiedział trener AS Romy.

Ciepłych słów w kierunku Mourinho nie szczędził sobie również Zalewski. Polski pomocnik docenia możliwość pracy z takim fachowcem.

– Jestem wdzięczny Mourinho za jego zaufanie. Jestem bardzo szczęśliwy, że trenuje mnie jeden z najlepszych trenerów w historii sportu – skomentował pomocnik.