Moder i Karbownik z szansą na debiut w Brighton! Przed nimi mecz w FA Cup

Michał Karbownik i Jakub Moder wciąż nie zadebiutowali w pierwszej drużynie Brighton. Na horyzoncie pojawiła się jednak niemała okazja – starcie w pucharze Anglii.

Polski duet w Brighton wciąż czeka na debiut. Obaj piłkarze trenują pod okiem Grahama Pottera od kilkunastu dni, jednak Brytyjczyk wciąż nie zdecydował się postawić na reprezentantów Polski. Nie ma się co dziwić, gdyż Mewy walczą o utrzymanie w Premier Leauge, a ostatnie starcia były niezwykle zacięte. Dla byłych ekstraklasowiczów pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Szansa na debiut w FA Cup

Na środę zaplanowano starcie w ramach Pucharu Anglii pomiędzy Brighton a Leicester. Od wielu lat większość drużyn traktuje rozgrywki FA Cup nieco po macoszemu, przez co dochodzi w nich do wielu niespodzianek. Ponadto puchar stwarza okazje, by trenerzy przetestowali piłkarzy, którzy na co dzień nie otrzymują zbyt wielu szans na grę. Według angielskich mediów w meczu przeciwko Leicester szanse na debiut ma otrzymać zarówno Moder, jak i Karbownik.

Kontuzje w Brighton

W ostatnich dniach urazu nabawiło się dwóch podstawowych piłkarzy Brighton. Lekkiego urazu w postaci skręcenia kostki nabawił się obrońca Adam Webster. Z kolei na ok. 12 tygodni wypadł pomocnik Solomon March.

Michał Budzich