Mocne słowa Krychowiaka. Tak komentował swoją czerwoną kartkę na EURO

Reprezentacja Polski na tegorocznym Euro nie zdołała wygrać ani jednego meczu. „Biało-Czerwoni” nie wyszli z grupy, po drodze przegrywając ze Słowacją i Szwecją oraz remisując z Hiszpanią. Szczególnie kiepski w wykonaniu naszych zawodników było to pierwsze spotkanie. W nim także czerwoną kartkę otrzymał Grzegorz Krychowiak. Zbigniew Boniek w „Cafe Futbol” zdradził, co na ten temat powiedział mu piłkarz Krasnodaru. 

Przypomnijmy, że Polacy po indywidualnych błędach przegrywali ze Słowacją w meczu inauguracyjnym mistrzostw Europy. Po wyrównującym trafieniu wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Wtedy jednak Grzegorz Krychowiak otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Krótko po opuszczeniu boiska przez defensywnego pomocnika, straciliśmy drugiego gola i przegraliśmy mecz otwarcia.

Szczerość

Po Spotkaniu Krychowiak nie ukrywał, że jest świadomy swojej winy w porażce. Zbigniew Boniek ujawnił swoją rozmowę z 32-latkiem, tuż po zakończonej rywalizacji ze Słowacją. O wszystkim opowiedział w niedzielnym „Cafe Futbol”.

– Krychowiak po meczu przyszedł do mnie, gdzieś przy szatni i mówi: „Panie prezesie, chciałem przeprosić, bo wam zapie***liłem EURO. Tym drugim faulem zawaliłem wam EURO – mówił były prezes PZPN. 

Warto zaznaczyć, że Boniek twardo broni Paulo Sousę. Portugalczyk ma w Polsce tak wielu zwolenników, jak i przeciwników. Wiceprezes UEFA zaznacza, że kontrakt selekcjonera można rozwiązać w przypadku braku awansu na mundial.

– Kontrakt z Paulo Sousą został tak skonstruowany, że jeśli nie zakwalifikuje się do mistrzostw świata, może zostać zwolniony bez żadnych konsekwencji finansowych – dodał Boniek.