Minister obrony narodowej z Euro 2016 wróci do Ekstraklasy? Michał Pazdan dostał ofertę

Michał Pazdan kilka lat temu stanowił o sile defensywy reprezentacji Polski. Aktualnie jest zawodnikiem tureckiego Ankaragucu, do którego w trafił w 2019 roku z Legii Warszawa. Portal „meczyki.pl” podał jednak, że niebawem 33-letni stoper może wrócić do Ekstraklasy.

Podczas swojego pobytu w Polsce Pazdan reprezentował barwy Górnika Zabrze czy Jagiellonii Białystok. Występy w tym drugim klubie zaowocowały zainteresowaniem Legii Warszawa, z którą sięgnął trzykrotnie po mistrzostwo Polski, zaś dwukrotnie – po Puchar Polski.

W 2019 roku stoper zdecydował się na wyjazd z kraju. Przyjął ofertę tureckiego Ankaragucu, w którym występuje do dziś. Jego krótkie wojaże zmierzają jednak ku końcowi. Za dwa miesiące kontrakt Pazdana z klubem wygasa, a z informacji „meczyki.pl” wynika, że z zawodnikiem kontaktował się już polski zespół.

Znowu na Mazowsze

Według Tomasza Włodarczyka z przedstawicielami Pazdana kontaktowali się już działacze Wisły Płock. „Nafciarze” chcieliby sprowadzić 33-latka po wygaśnięciu jego umowy z Ankaragucu. Wówczas stoper będzie do wzięcia za darmo. Turecki zespół nie kwapi się do przedłużenia jego kontraktu.

Dziennikarz „meczyki.pl” dodaje jednak, że doświadczony obrońca nie musi godzić się na ofertę z Płocka. Możliwe, że stanie się on gorącym nazwiskiem na rynku. Według Włodarczyka zawodnik o takim profilu mógłby się przydać kilku drużynom.

W trwającym sezonie Pazdan 13 razy występował w barwach Ankaragucu. W sumie w Turcji ma na koncie 58 występów oraz dwa gole i asystę.