Miliony dla Fernando Santosa! W Polsce zarobi więcej niż w Portugalii

Fernando Santos będzie mógł liczyć na sowite wynagrodzenie z PZPN-u. Według informacji podanych przez „sport.pl”, 68-letni trener w Polsce zarobi więcej, aniżeli w Portugalii.

Zakończyła się saga związana z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. Biało-Czerwonych po Czesławie Michniewiczu przejmie Fernando Santos. We wtorek odbędzie się specjalna konferencja prasowa, podczas której zostanie zaprezentowany nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Początek wydarzenia o godzinie 13:00.

CV Santosa

Postaci Fernando Santosa nie trzeba przedstawiać piłkarskim kibicom. 68-letni trener przez ostatnie ponad 8 lat prowadził reprezentację Portugalii, z którą sięgnął po Mistrzostwo Europy w 2016 roku. Między 2010 a 2014 rokiem prowadził reprezentację Grecji. Wcześniej pracował w piłce klubowej. Santos prowadził takie zespoł jak chociażby PAOK, Benfica, FC Porto, czy też Sporting Lizbona.

Ile zarobi Fernando Santos?

Od dłuższego czasu było wiadomo, że PZPN będzie chciał poświęcić na nowego selekcjonera rekordowe fundusze. Ostatecznie wybór padł na Fernando Santosa. Według „sport.pl” portugalski szkoleniowiec ma w Polsce inkasować rocznie w granicach 2,5-3 milionów euro. Za pracę w reprezentacji Portugalii Santos zarabiał 2,25 milionów dolarów, czyli nieco ponad 2 miliony euro.

Porównanie

Fernando Santos będzie zarabiał zdecydowanie więcej od swoich poprzedników. Czesław Michniewicz miał zarabiać 570 tysięcy euro. Z kolei Paulo Sousa mógł liczyć na wynagrodzenie rzędu 840 tysięcy euro.


źródło: sport.pl

fot. Twitter/Cezary Kulesza

Michał Budzich
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments