Mikael Ishak o swojej przyszłości w Lechu Poznań. „Jeśli nie będą chcieli mnie sprzedać, to zostanę. Nie mam z tym problemu”

Napastnik Lecha Poznań, Mikael Ishak udzielił wywiadu portalowi fotbolltransfers.com. Szwed w rozmowie ze wspomnianym źródłem przyznał, że zainteresowanie jego osobą jest spore. Snajper dodał jednak, że bardzo dobrze czuje się w Poznaniu i nie ma powodów, by odchodzić do innego klubu.

Mogą zechcieć odejść

Lech Poznań notuje fatalny sezon. Kolejorz zajmuje 9. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 33 punktów po 27 kolejkach. Rozczarowująca postawa zespołu może wpływać na zamiary poszczególnych piłkarzy. Niewykluczone, iż po sezonie niektórzy będą chcieli opuścić klub.

Najlepszy piłkarz Lecha w sezonie 2020/2021?

Jednym z nich może być Mikael Ishak, który jako jeden z niewielu zawodników Lecha rozgrywa bardzo dobry sezon. Szwed w 32 spotkaniach zanotował 19 trafień oraz zaliczył jedną asystę. Te statystki kuszą zagraniczne kluby.

Zobacz również: Nie tylko Tymoteusz Puchacz. Mikael Ishak na celowniku klubów z Bundesligi

Skomentował doniesienia

Mikael Ishak odniósł się do medialnych doniesień na temat jego potencjalnych przenosin. Szwed uważa, że nie ma powodu, by opuszczać Lecha Poznań, jednak zaznacza, że dużo klubów monitoruje jego sytuację.

– Mam sygnały czego chce klub, a oni czego chcę ja. Jeśli nie będą chcieli mnie sprzedać, nie ma powodu, abym rozmawiał z innymi klubami. Są moimi właścicielami. Zobaczymy po sezonie. Jestem bardzo zadowolony i dumny, że reprezentuję tak duży klub. Nie mam problemu, aby tu zostać – twierdzi szwedzki napastnik Kolejorza.

– Zainteresowanie mną jest duże, ale teraz skupiam się na meczach, które zostały do rozegrania. Po sezonie zobaczymy co dalej. Moja rodzina czuje się tu dobrze, jesteśmy zadowoleni, więc nie ma powodu,aby rozmawiać teraz o takich rzeczach. Tu gdzie jestem teraz, jestem zadowolony – dodał Mikael Ishak.

Według portalu transfermarkt.de 28-letni napastnik Kolejorza jest wart 2 miliony euro. Jego umowa z Lechem Poznań obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Źródło: fotbolltransfers.com, Piotr Piotrowicz