Michniewicz podsumował remis. „Nie przypominam sobie dobrych sytuacji Meksyku”

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Czesław Michniewicz pojawił się przed kamerami „TVP Sport” zaraz po ostatnim meczu. Selekcjoner na gorąco podsumował występ „Biało-Czerwonych”. 

Niedosyt – to zdecydowanie można powiedzieć po meczu Polski z Meksykiem. Bezbramkowy remis mogliśmy przekłuć w zwycięstwo, gdyby rzut karny wykorzystał Robert Lewandowski. 34-latek pomylił się jednak, a jego strzał obronił Ochoa. Tym samym po pierwszym meczu na mundialu na koncie mamy jeden punkt.

Było dobrze?

„Biało-Czerwoni” poza „jedenastką” nie mieli jednak szczególnych argumentów, aby zagrozić Meksykowi. Mimo to Czesław Michniewicz uważa, że był to dobry mecz. Drużyna z jego perspektywy zaprezentowała się dobrze.

Jeśli grasz na mistrzostwach świata, masz 0:0 i masz rzut karny, którego marnujesz, to zawsze będzie niedosyt. To się zdarza w sporcie, to są emocje, nikt nie ma pretensji do Roberta, wielcy piłkarze też nie strzelali rzutów karnych – powiedział Michniewicz przed kamerami „TVP Sport”.

To był bardzo zamknięty mecz, wynik determinował pewne zachowania na boisku i zmiany. Z naszej perspektywy to funkcjonowało dobrze, nie przypominam sobie bardzo dobrych sytuacji Meksyku – dodał.

Reprezentacja Polski zmierzy się w najbliższą środę z Arabią Saudyjską. Dziś ekipa prowadzona przez Harve Renanda pokonała Argentynę 2-1. Michniewicz uspokaja, że dobrze zna naszych kolejnych rywali.

Znam siłę Arabii, mnie niczym nie zaskoczyli. Grali tak, jak zawsze. Mówiłem kolegom dziennikarzom, że Arabia Saudyjska to nie jest łatwy rywal. I wiedziałem, że tak będą grali. Mamy na nich plan, ale trzeba ten plan wdrożyć i przeanalizować spotkaniepodsumował Michniewicz. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments