Michniewicz dostał czerwoną kartkę niesłusznie. Kamery wszystko nagrały [WIDEO]

W niedzielę Legia Warszawa zremisowała na własnym boisku z Cracovią (0-0). Czesław Michniewicz zobaczył w tym spotkaniu czerwoną kartkę. Trener gospodarzy został jednak ukarany bezpodstawnie, co udowodniły kamery rozmieszone na obiekcie.

Choć mistrzowie Polski wyraźnie przeważali w meczu z „Pasami” to finalnie nie udało się im potwierdzić wyższości. Legia zakończyła mecz z Cracovią bezbramkowym remisem. Mimo braku goli nie brakowało emocji. Jeszcze w pierwszej połowie na trybuny wyrzucono Czesława Michniewicza, a więc trenera gospodarzy.

Prowokacja

Po ostatnim gwizdku ukaranie szkoleniowca było tematem numer jeden. Sam zainteresowany na pomeczowej konferencji przyznał, że obie kartki były bezpodstawna. Michniewicz zapewnił, że nie czuje się winny, bo nie zrobił nic złego.

– Uważam, że pierwsza żółta kartka była niesłuszna. Nic złego się nie działo, rozmawiałem z Michałem Probierzem. Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem i to on był przyczyną tego, że sytuacja się zaogniła. Na dzisiaj mogę tylko przeprosić, że nie mogłem być z drużyną, ale to sędzia był prowokatorem od samego początku – stwierdził szkoleniowiec mistrzów Polski.

Wersję Michniewicza potwierdził także Krzysztof Stanowski. Dziennikarz „Weszło!” zamieścił na Twitterze nagranie z murawy. Ujęło ono całą sytuację z pierwszą żółtą kartką dla trenera Legii. Jak się okazuje, winny całemu zamieszaniu był sędzia techniczny Patryk Gryckiewicz.

– To płaczek straszny, nasz nawet go nie dotknął – rzucił Michniewicz po jednej z akcji na murawie, po czym został szybko upomniany przez arbitra.

– Ostrzega mnie pan, ale za co? Rozmawiam sobie z trenerem. Ja pana też ostrzegam, niech pan odejdzie i nie przeszkadza. Chce pan być tutaj najważniejszy? – odpowiedział mu z kolei opiekun Legii.

Po kontrze Michniewicza Gryckiewicz opisał sytuację głównemu sędziemu. Ten z kolei ukarał po chwili szkoleniowca gospodarzy żółtym kartonikiem.

– Co pan sobie jaja robi? – nie dowierzał szkoleniowiec.

– To są żarty? Przecież rozmawiają ze sobą trener z trenerem. Ludzie, co wy robicie? – wtórował mu Kornad Paśniewski, kierownik Legii.

– Niepoważny gość. My rozmawiamy, a on zwraca uwagę. Debile. Nie do pana to mówię, do Konrada mówiłem – powiedział Paśniewskiemu Michniewicz.

„To są jaja”

51-latek nie krył swojego oburzenia. Kiedy w grze pojawiła się chwila przerwy postanowił porozmawiać z Damianem Sylwestrzakiem, sędzią głównym meczu w Warszawie.

– Panie sędzio, proszę zareagować. Nic złego się nie dzieje, a facet cały czas przychodzi i prowokuje. Niech stanie sobie z tyłu i tyle. Panie sędzio, mogę pana prosić? Panie sędzio, nic się złego nie dzieje na tej ławce, a on stoi i cały czas prowokuje. Niech pan uspokoi tego człowieka – prosił Michniewicz.

Na nic zdały się jednak jego prośby. Po naradzie arbitrów prowadzący spotkanie Sylwestrzak wyrzucił Michniewicza z boiska, pokazując mu czerwoną kartkę.

– Przecież ja nic nie powiedziałem, panie sędzio. Kiedy? To są jaja. Dobrze, że to wszystko nagrywamy. Ja pierniczę, co za błazenada. Ja pier… – skwitował trener Legii.

Co ciekawe, po zakończeniu meczu Sylwestrzak zapoznał się z nagraniami całej sytuacji. Po wszystkim przeprosił Michniewicza za cały incydent.