Mecz Polski wybrany najgorszym spotkaniem mundialu. Brutalna ocena

Mistrzostwa świata w Katarze zostały wczoraj zakończone. Teraz przyszedł czas na podsumowania rozegranych spotkań. „The Athletic” uporządkowało mecze w kategorii atrakcyjności. Najgorszym spotkaniem do oglądania było według dziennikarzy Polski z Meksykiem. 

Występ reprezentacji Polski na mundialu można oceniać dwojako. Z jednej strony odnieśliśmy sukces, wychodząc z grupy po raz pierwszy od 36 lat. Jednak z drugiej niesmak pozostawił styl, w jakim tego dokonaliśmy.

Najgorszy mecz

„Biało-Czerwoni” do każdego starcia grupowego podchodzili w bardzo zachowawczy sposób. Skupiali się na defensywie, zupełnie zapominając o atakowaniu. Taki styl nie przypadł do gustu dziennikarzom i kibiców. „The Athletic” skrytykował Polaków szczególnie za mecz z Meksykiem, który wybrano najgorszym spotkaniem mistrzostw.

– Poza rzutem karnym Roberta Lewandowskiego ten mecz nie miał wiele do zaoferowania. Gdyby nie Hirving Lozano, nie oglądałbym tego, nawet jeśli ktoś mi zapłacił. Meksyk starał się, ale to wszystko. A gdzie było posiadanie piłki przez Polaków? Zostało w Warszawie – szydził portal. 

Pozostałe mecze „Biało-Czerwonych” także nie znalazły się zbyt wysoko. Starcie z Arabią sklasyfikowano na 24. miejscu. Z Francją natomiast na 27. Mecz z Argentyną zajął dopiero 35. miejsce.

„The Athletic” za najlepszy mecz całego mundialu uznał finał. Podium zamykają spotkania Hiszpanii z Niemcami i Anglii z Francją.