Mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w Polsce! Ugościmy u siebie Estończyków oraz Czechów

Estonia postanowiła przenieść mecz eliminacji do Mistrzostw Świata, którego jest gospodarzem, do Polski. Estończycy zmierzą się z Czechami na stadionie w Lublinie.

Mecz Estonia-Czechy w Polsce!

Estończycy rozpoczną walkę o Mundial w Katarze od spotkania z Czechami 24 marca. Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w stolicy w Tallinie, jednak władze Estonii nie zgodziły się na organizację widowiska, w którym weźmie udział ok. 150 osób. Poza piłkarzami są to m.in. członkowie sztabu, sędziowie, przedstawiciele UEFA, czy osoby odpowiedzialne za transmisję wydarzenia.

– Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Estonii w zawodach sportowych na świeżym powietrzu może uczestniczyć najwyżej 100 osób, ale UEFA wymaga, by na stadionie było przynajmniej 150 – napisano w oświadczeniu.

Duże koszty związane ze zmianą lokacji

Estoński Związek Piłki Nożnej postanowił zorganizować mecz na neutralnym stadionie i padło na Arenę Lublin. Obiekt został wybudowany w 2014 roku i jest w stanie pomieścić 15 500 kibiców. Przeniesienie meczu do Polski będzie kosztowało Estońską federację ok. 300 tysięcy euro. W koszty wlicza się nie tylko podróż, ale także m.in. wynajem stadionu.

Decyzja estońskiego rządu spotkała się z niezadowoleniem ze strony kibiców. Na jednym z estoński portali piłkarskich redaktorzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami w tej sprawie.

– Dziś jesteśmy w sytuacji, w której rząd, kierując się dziwną logiką, utrudnia funkcjonowanie najpopularniejszego w Estonii sportu zespołowego – czytamy na portalu soccernet.ee.

Michał Budzich