Matty Cash ma żal do Zbigniewa Bońka? „Nie czułem, żeby mnie chciał”

 

Matty Cash mocno krytykuje Zbigniewa Bońka. Prawy obrońca reprezentacji Polski odniósł się do postawy byłego prezesa PZPN, nim otrzymał obywatelstwo. Piłkarz Aston Villi sugeruje, że „Zibi” nie chciał go w kadrze. 

Od kiedy otrzymał paszport, Cash pojawia się na każdym zgrupowaniu reprezentacji Polski. 24-latek ma niekwestionowaną pozycję w drużynie Michniewicza. Dodatkowo bardzo ciepło przyjęli go inni kadrowicze.

FIFA odrzuciła wniosek Chile. Ekwador jedzie na Mundial! [CZYTAJ]

Boniek nie chciał?

Oczywiście Casha w reprezentacji moglibyśmy nigdy nie zobaczyć, gdyby nie postawa wielu osób. Wielką pracę wykonał między innymi Cezary Kulesza, ale też Jakub Kwiatkowski, czy… Andrzej Duda.

Już jakiś czas temu piłkarz Aston Villi przyznał, że sytuacja wyglądała dużo inaczej, gdy prezesem PZPN-u był Zbigniew Boniek. Nie był on tak otwarty na rozmowy z prawym obrońcą. Zmiana na stanowisku szefa związku praktycznie zmieniła sytuację Casha o 180 stopni.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią. Szykuje się debiut! [CZYTAJ]

https://twitter.com/maciejluczak/status/1458173326099161093?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1458173326099161093%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.meczyki.pl%2Fnewsy%2Fmatty-cash-ponownie-uderzyl-w-zbigniewa-bonka-jasne-slowa-ws-bylego-prezesa-pzpn%2F190032-n

Na łamach „Kwartalnika Sportowego” Cash ponownie zabrał głos w tej sprawie. Ponownie, tak jak dla „Guardiana”, zaznaczył, że zmiana prezesa widocznie mu pomogła.

– Nie czułem, żeby Boniek chciał mnie w kadrze. Kulesza zrobił dla mnie bardzo dużo, rozmawiał z prezydentem Dudą. To przyspieszyło cały proces – przyznał.

Michniewicz przed meczem z Holandią: „Musimy dać szanse młodym zawodnikom” [CZYTAJ]