Mateusz Borek na temat transferu Juranovicia. „My się nie szanujemy”

Josip Juranović niebawem ma opuścić Legię Warszawa i przenieść się do Celticu Glasgow. Prawy obrońca prawdopodobnie nie zagra nawet w rewanżu ze Slavią Praga w eliminacjach do Ligi Europy.

Chorwata od dawna łączy się z odejściem ze stołecznego klubu. Po świetnym sezonie w barwach Legii oraz kilka występach na Euro o 26-latka zabiegać zaczęły dużo silniejsze zespoły. Wśród nich był właśnie Celtic, do którego miał się udać w środę i odbyć testy medyczne.

„My się nie szanujemy”

Samo odejście Juranovicia nie wzbudziłoby tyle kontrowersji, gdyby nie cena. Celtic zapłaci bowiem za Chorwata około 3 mln euro, co do niedawna uznane by było za kwotę, co najmniej, śmieszną.

Podobnego zdania jest Mateusz Borek. Dziennikarz TVP Sport oraz Kanału Sportowego uważa, że 26-latek powinien kosztować zdecydowanie więcej.

– My się nie szanujemy. Trzy tygodnie temu słyszę, że Juranović ma kosztować 7-8 mln euro. Zagrał na mistrzostwach Europy, a my teraz godzimy się go oddawać między meczami za 3 miliony – stwierdził gniewnie Borek w „Hejt Parku” na Kanale Sportowym.

– Jak to powinno wyglądać? Przychodzi Celtic i mówimy 6 mln euro i ewentualnie siadamy do transakcji po IV rundzie eliminacji. Chcecie zapłacić 3 mln? Szukajcie gdzie indziej – dodał.

– Nie możesz oddać reprezentanta Chorwacji, który dopiero wejdzie w najlepszy wiek dla piłkarza, za takie pieniądze – podsumował.