Marokańczycy Rockym Balboa turnieju w Katarze? Nietypowe porównanie selekcjonera

 

Reprezentacja Maroka sprawiła niespodziankę i awansowała do półfinału Mistrzostw Świata w Katarze. Drużyna z Afryki na swojej drodze do tego etapu turnieju wyeliminowała m.in. Hiszpanię czy Portugalię. Selekcjoner nazwał swoją drużynę „Rockym Balboą”.

Niespodzianka turnieju

Drużynę Maroka można śmiało nazwać czarnym koniem Mistrzostw Świata w Katarze. Podopieczni Walida Regraguiego zaszli do półfinału turnieju, eliminując Hiszpanię i Portugalię. Trener afrykańskiej reprezentacji podsumował spotkanie z tymi drugimi w pomeczowej wypowiedzi. Szkoleniowiec Maroka porównał swoją reprezentację do Rocky’ego Balboa.

Emocjonalny wpis Neymara po odpadnięciu z MŚ. „Jestem psychicznie zniszczony” [CZYTAJ]

– Wiedzieliśmy, że to będzie mecz z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Sprawili nam więcej trudności niż Hiszpania, ale udało nam się zrealizować nasz plan, mimo zmęczenia po 1/8 finału. Byliśmy znacznie lepsi pod względem chęci i pasji. Chcemy pokazać tutaj, kim jesteśmy. To bardzo trudny turniej, ale spójrzcie, z kim graliśmy. Straciliśmy już wielu zawodników, cierpieliśmy dzisiaj. Jestem bardzo dumny z tych znakomitych piłkarzy i całego sztabu. Potrzeba nam szybkiej regeneracji, bo nadchodzi kolejny świetny rywal. To nie cud, to praca: Belgia, Chorwacja, Kanada, Hiszpania i Portugalia, a my straciliśmy tylko jednego gola. Cały nasz kontynent cieszy się naszym szczęściem. Jesteśmy Rockym Balboą tego turnieju – powiedział Walid Regragui.

W półfinale Mistrzostw Świata w Katarze Marokańczycy zmierzą się z Francją. Spotkanie zaplanowano na 14 grudnia o godzinie 20:00. Drugą parę stanowi Argentyna i Chorwacja. Ich mecz odbędzie się dzień wcześniej.

Źródło: WP Sportowe Fakty