Marek Koźmiński ocenił pracę Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski. „Zdałem sobie wtedy sprawę, że popełnia ogromny błąd”

 

Marek Koźmiński udzielił wywiadu Januszowi Basałajowi w formacie „Dwa Fotele” na antenie Meczyków. Były reprezentant Polski wypowiedział się między innymi na temat pracy Jerzego Brzęczka jako selekcjonera Biało-Czerwonych.

Koźmiński ocenił pracę Brzęczka

Jerzy Brzęczek w 2018 roku zastąpił odchodzącego Adama Nawałkę. Selekcjoner wywalczył z polską kadrą awans na Mistrzostwa Europy w 2021 roku (przeniesiono je z 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa). Zbigniew Boniek zwolnił go jednak kilka miesięcy przed turniejem.

Jakub Kamiński doceniony w Wolfsburgu. Dyrektor sportowy: „Jest coraz lepszy” [CZYTAJ]

Wielu kibiców i dziennikarzy zarzucało wówczas Jerzemu Brzęczkowi bardzo słaby styl gry reprezentacji Polski. Pracę byłego selekcjonera ocenił ówczesny wiceprezes ds. szkolenia w PZPN. Marek Koźmiński wypowiedział się na ten temat w rozmowie z Januszem Basałajem na antenie Meczyków.

– Jurek popełnił kardynalne błędy. Pamiętam nasz długi spacer w Bukareszcie przed losowaniem którychś eliminacji. Pamiętam jedną rzecz, gdy rozmawialiśmy o drużynie, ja powiedziałem: „Wiesz, z Robertem jesteś na ty. Ty byłeś takim łącznikiem, jak on grał w Borussii, znasz perfekcyjnie niemiecki, ale tutaj będzie trochę trudno. Ta drużyna jest specyficzna”. A on mi odpowiedział: „Ja wiem wszystko, bo mi Kuba [Błaszczykowski – przyp. red.] powiedział” – wyjawił.

Coraz trudniejsza sytuacja Milika w Juventusie. Waży się przyszłość Polaka [CZYTAJ]

– Zdałem sobie wtedy sprawę, że Jurek popełnia ogromny błąd. Niechcący podzielił drużyną na tych sprzyjających „Lewemu” i grupie Kuby. To się odbijało czkawką i reprezentacji, i Jurkowi, i wszystkim innym. Lewandowski jest postacią, którą w umiejętny sposób trzeba natchnąć duchem reprezentacji, żeby za nią się pokroił – dodał Marek Koźmiński.

Źródło: Meczyki.pl