Lukaku i Ibrahimović oficjalnie ukarani! Grzywny za niesportowe zachowanie w derbach

Zlatan Ibrahimović i Romelu Lukaku oficjalnie ukarani. 39-latek za swoje zachowanie względem Belga będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości czterech tysięcy euro. Napastnik Interu otrzymał karę o tysiąc euro mniejszą.

Kiedy w Pucharze Włoch doszło do derbów Mediolanu nie brakowało emocji. Na boisku iskrzyło niemal od samego początku, a ikoniczne wręcz stało się starcie Ibrahimovicia z Lukaku.

W pewnym momencie Szwed przybiegł na pomoc Alessio Romagnoliemu, do którego zmierzał rozwścieczony snajper „Nerazzurrich”. Obydwaj panowie zetknęli się głowami, a cała sytuacja wyglądała naprawdę groźnie. Ibrahimović obraził wówczas matkę Lukaku, co jeszcze bardziej go rozsierdziło.

Dochodzenie

Przez ostatnie kilka miesięcy Włoski Związek Piłki Nożnej dokładnie badał wspomniane zajście. Pod lupę wzięto także ewentualne zachowanie rasistowskie Ibrahimovicia, co nadało sprawie jeszcze poważniejszy rozmiar.

Ostatecznie we wtorek rozstrzygnięto wreszcie spór. Szwed otrzymał karę w wysokości czterech tysięcy euro. Grzywna dla Lukaku była z kolei o tysiąc euro niższa. Obaj panowie potwierdzili już, że pieniądze przekażą na cele charytatywne.

– Niesportowe zachowanie i prowokacyjne zwroty, które są niezgodne z kryterium lojalności, uczciwości i sportowej postawy – uzasadnił swoją decyzję związek.

Karę otrzymały również kluby, w których występują Ibrahimović i Lukaku, a więc AC Milan i Inter Mediolan. Ten pierwszy otrzymał dwa tysiące euro grzywny, zaś drugi – 1250 euro.