Liczne złamania i krwotok wewnętrzny. Obrońca Arabii mocno ucierpiał w meczu z Argentyną

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej wczoraj sensacyjnie pokonała Argentynę (2-1). W końcówce po zderzeniu z bramkarzem tragicznej kontuzji doznał Yasser Al-Shahrani. Obrońca doznał wielu złamań szczęki i krwotoku wewnętrznego. 

W końcówce meczu piłkarze Arabii heroicznie walczyli o utrzymanie korzystnego wyniku z Argentyną. Interwencje, jakich dokonywali zawodnicy Herve Renarda budziły ogromny podziw. Jedną z takich interwencji obrońca przypłacił zdrowiem.

Liczne złamania

Podczas jeden z wrzutek Argentyny w pole karne, do piłki wyskoczył Al-Shahrani oraz bramkarz Arabii, Mohammed Al-Owais. Pech chciał, że golkiper miał kolano, na wysokości twarzy swojego kolegi z zespołu. Wpadł na niego z pełnym impetem i dosłownie go znokautował. Na murawie trwała chwilę akcja sztabu medycznego, a po chwili Al-Shahraniego zniesiono na noszach.

„Gulf Today” podaje, że zawodnik doznał licznych złamań w okolicy szczęki. Ucierpiały także kości twarzy. Dodatkowo konieczna była szybka operacja, w związku z krwotokiem wewnętrznym. Stan piłkarza udało się jednak ustabilizować.

Al-Shahrani ma trafić do Niemiec, gdzie będzie kontynuował leczenie. Szybki transport miał mu nawet zapewnić sam książę koronny i następca tronu Mohammed bin Salman, udostępniając prywatny samolot.

Arabia Saudyjska zajmuje pierwsze miejsce w grupie C po pokonaniu Argentyny. W sobotę zmierzy się z nią reprezentacja Polski, która wczoraj podzieliła się punktami z Meksykiem po bezbramkowym remisie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments