Lewandowski z kolejną nagrodą! Tym razem wręczy mu ją prezydent Polski

Lewandowski w ostatnim czasie zgarnia wszystkie możliwe nagrody. W przyszłym tygodniu napastnik Bayernu Monachium zostanie odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Najlepszy piłkarz ubiegłego roku

Co do tego, że rok 2020 należał do Roberta Lewandowskiego, to raczej nikt nie ma wątpliwości. Kapitan reprezentacji Polski w ubiegłych miesiącach wygrał wszystkie możliwe trofea, a także trzykrotnie zdobywał koronę króla strzelców. Nic dziwnego w tym, że 32-latek wybierano piłkarzem roku w wielu plebiscytach.

Napastnik Bayernu Monachium już niedługo będzie mógł pochwalić się kolejnym wyróżnieniem. Według informacji Tomasza Włodarczyka, Lewandowski w poniedziałek odbierze z rąk Andrzeja Dudy specjalne odznaczenie – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Jest to drugie najwyższe odznaczenie cywilne w naszym kraju.

Co z meczem na Wembley?

Jeszcze nie wiadomo czy Robert Lewandowski wystąpi w spotkaniu z reprezentacją Anglii. Wszystko przez koronawirusowe obostrzenia, przez które napastnik biało-czerwonych musiałby odbyć kwarantannę po powrocie z Wielkiej Brytanii do Niemiec. Wszystko zależy od czwartkowej aktualizacji obostrzeń.

Kacper Polaczyk