Lewandowski przeprosił kibiców Bayernu Monachium. „Chciałem to wyjaśnić”

 

Robert Lewandowski udzielił wywiadu portalowi „Sport1.de”. Kapitan reprezentacji Polski przeprosił kibiców Bayernu Monachium za publiczne wypowiedzi na temat klubu.

Lewandowski przeprosił fanów Bayernu

Saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego trwała kilka tygodni. Ostatecznie kapitan reprezentacji Polski opuścił Bayern Monachium i trafił do FC Barcelony. 33-letni napastnik musiał jednak sporo namieszać, aby doszło do takiego ruchu.

Mikael Ishak prosi o wsparcie kibiców Lecha Poznań. „Potrzebujemy was bardziej niż kiedykolwiek” [WIDEO]

Robert Lewandowski kilkukrotnie wypowiadał się w mediach na temat chęci odejścia z ekipy mistrzów Niemiec. Kapitan Biało-Czerwonych w rozmowie z portalem „Sport1.de” bije się w pierś i przeprasza kibiców Bayernu Monachium. Polak dodał jednak, że takie wypowiedzi były konieczne.

– Wiem, że to zabolało wielu kibiców. Rozumiem to i teraz mogę tylko za to przeprosić. W tamtym momencie było dla mnie ważne i konieczne, aby jasno powiedzieć, że jestem gotowy na przeprowadzkę – powiedział Robert Lewandowski.

„Chciałem to wyjaśnić”

– W końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, prawda? Po dwunastu latach pobytu w Niemczech było dla mnie jasne – skończyłem już tutaj – dodał.

– Chciałem to wyjaśnić, ponieważ nie było łatwo, aby Bayern zgodził się na sprzedanie mnie w tym momencie. To była trudna sytuacja dla wszystkich zaangażowanych stron i musieliśmy znaleźć najlepsze rozwiązanie – podsumował Polak.

Kibice Romy przywitali Zalewskiego gromkimi brawami. 65 tysięcy widzów oklaskiwało Polaka [WIDEO]

Źródło: Sport1.de, Gabriel Stach (Twitter)