Lewandowski nie jest zainteresowany ofertą Bayernu Monachium. „Potrzebuje nowego wyzwania”

Nowe wieści w sprawie sytuacji Roberta Lewandowskiego przekazały zarówno polskie, jak i zagraniczne media. Z opublikowanych informacji wynika, że kapitan reprezentacji Polski już wkrótce może zmienić klub.

Przez ostatnie tygodnie byliśmy zasypywani kolejnymi informacjami w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego. Wszystko zaczęło się od plotki mówiącej, że poważnie zainteresowana Lewandowskim jest FC Barcelona. W kolejnych dniach media podsycały temat, pisząc o m.in. nie najlepszej relacji Polaka z trenerem oraz władzami Bayernu. Po kilku tygodniach temat zdecydowanie ucichł. Dziś jednak media ponownie poruszyły ten temat.

Doniesienia z Niemiec

W czwartek ponownie wrócił temat potencjalnego odejścia Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Wszystko zapoczątkował niemiecki „Bild”. Dowiedzieliśmy się, że Lewandowski chce opuścić Bayern już najbliższego lata. Polak miał być rozczarowany tym, że klub zwlekał z podjęciem rozmów ws. przedłużenia umowy. Lewandowski miał już poinformować o swojej decyzji szefów Bayernu. Bayern ma oczekiwać za Lewandowskiego kwoty rzędu 35-40 milionów euro. Taką kwotę ma być w stanie zapłacić FC Barcelona.

Potwierdzenie z Polski

Informacje o chęci odejścia Lewandowskiego z Bayernu potwierdziły także polskie media. Z informacji przekazanych przez „TVP Sport” wynika, iż Bayern rozważa możliwość odejścia Lewandowskiego podczas najbliższego okna transferowego. Sam Lewandowski rzekomo nie jest zainteresowany ofertą przedłużenia umowy, którą otrzymał od Bayernu.

– Robert Lewandowski po otrzymaniu oferty przedłużenia umowy od aktualnego klubu nie jest nią zainteresowany. Potrzebuje nowego wyzwania, nie z powodu kłopotów motywacyjnych – tych nie miał nigdy – a dlatego, by przeżyć jeszcze jedną piłkarską przygodę. Z Bayernem sięgnął po wszystko – czytamy na „sport.tvp.pl”.

– Dobre wiadomości dla Lewandowskiego są dwie: po pierwsze, FC Barcelona ma zabezpieczone środki na transfer i kontrakt naszego zawodnika. A jeszcze lepsza jest druga wiadomość: są inni zainteresowani usługami Polaka. Na próby dowiedzenia się o kogo chodzi dokładnie, dziś odpowiada cisza, ale wiadomo, że Zahavi ma doskonałe relacje w kilku europejskich klubach, między innymi w Londynie czy Paryżu – czytamy dalej.

Informacje z Hiszpanii

Dodatkowo, hiszpański „Sport” przekazał, że wkrótce ma dojść do spotkania Kahna i Salihamidzica z Pinim Zahavim, agentem Lewandowskiego. Hiszpańscy dziennikarze wierzą w to, że czas Lewandowskiego w Bayernie dobiegł końca. Dowiadujemy się także, że Polak ma ustalone warunki umowy z FC Barceloną.


źródło: tvp sport

Michał Budzich