Legia rozpocznie grę w eliminacjach LE od pierwszej rundy. Wszystko przez… Puchar Ukrainy

Legia Warszawa w przyszłym sezonie weźmie udział w eliminacjach Ligi Europy. „Wojskowi” rozpoczną swój udział już od pierwszej rundy. Wszystko przez rozstrzygnięcie w finale Pucharu Ukrainy.




Legia na początku maja pokonała Pogoń Szczecin (4-3) w finale Pucharu Polski. Tym samym zapewniła sobie grę w eliminacjach Ligi Europy w przyszłym sezonie. Jedyne pytanie, jakie zostało, dotyczyły rundy, od której rozpocznie rywalizację.

Długa droga

Teraz wszystko stało się już jasne. Po wygranej Szachtara Donieck w finale Pucharu Ukrainy wiadomo, że Legia przystąpi do eliminacji od pierwszej rundy. Ukraiński klub jest wyżej sklasyfikowany od „Wojskowych”, wobec czego przystąpi do eliminacji później.




Warszawiacy rozpoczną kolejny sezon bardzo wcześnie. Już 10 lipca odbędzie się pierwsza tura gier w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. Tydzień później rozegrane zostaną rewanże, a w międzyczasie planowany jest Superpuchar Polski. W nim Legia zmierzy się z mistrzem Polski.