Legendarny Francuz fanem umiejętności Lewandowskiego. „Czułem ból, gdy nie wygrał Złotej Piłki”

 

Marcel Desailly udzielił wywiadu serwisowi WP Sportowe Fakty. Francuz wypowiedział się na temat Roberta Lewandowskiego. Mistrz świata z 1998 roku był zawiedziony tym, że Polak nie otrzymał Złotej Piłki w 2021 roku.

Desailly zawiedziony wynikami zeszłorocznego plebiscytu

Robert Lewandowski w 2021 roku zajął drugie miejsce w plebiscycie magazynu France Football. Złota Piłka powędrowała do Lionela Messiego. Marcel Desailly w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty przyznał, że w tamtym momencie poczuł ból, ponieważ uważał, że to Polak zasługuje na wyróżnienie dla najlepszego piłkarza globu.

Reakcja reprezentantów Argentyny po sfaulowaniu Messiego. Drużyna murem za kapitanem [WIDEO]

– Przyznam szczerze, czułem ból, gdy Lewandowski nie wygrał Złotej Piłki rok temu. On nie tylko na to zasłużył, ale tamten okres należał całkowicie do niego. Moim zdaniem Lewandowski cały czas jest w grze o wygranie tego plebiscytu. Obecny sezon w Barcelonie rozpoczął naprawdę znakomicie – powiedział Desailly.

Murowany kandydat do wygrania Złotej Piłki w 2022 roku

Tegoroczna gala Złotej Piłki odbędzie się 17 października. Robert Lewandowski znalazł się w gronie trzydziestu nominowanych, jednak faworytem do wygranej jest Karim Benzema.

– Liczby mówią same za siebie. Jeżeli mamy podsumować ostatni sezon, to Karim Benzema osiągnął więcej i wygrał więcej niż Lewandowski, a to ważne. Był królem strzelców La Liga, wygrał ligę hiszpańską, miał świetne mecze w Lidze Mistrzów, którą przecież zwyciężyli z Realem Madryt. Kocham ich obu, ale trudno dyskutować z faktami – dodał Francuz.

Dani Alves nie kryje się ze swoimi sympatiami. „Osobiście uwielbiam Cristiano Ronaldo” [CZYTAJ]

Źródło: WP Sportowe Fakty