Lechia Gdańsk zostanie sprzedana? „To dobry moment”

 

Prezes Lechii Gdańsk udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu. Adam Mandziara uważa, że to dobry moment na sprzedaż klubu.

Czas na zmiany

– Jestem tu blisko dekadę, pan Josef Wernze ma 73 lata, ja skończę niedługo 55 lat i to dobry moment, żeby się zastanowić nad dalszym życiem. Przed nami sporo pracy, aby wszystko uporządkować – powiedział Adam Mandziara w Przeglądzie Sportowym.

Wraca temat transferu Damiana Kądziora do Lecha Poznań. „Rozmowy już trwają” [CZYTAJ]

Przemyślana transakcja

Dziennikarz Przeglądu Sportowego zapytał, czy to dobry moment na sprzedaż klubu. Prezes ekipy z Trójmiasta jest przekonany, że tak. Mandziara zapewnił również, że nie odda Lechii Gdańsk w nieodpowiednie ręce.

– Uważam, że to dobry moment na sprzedaż. Czwarte miejsce i udział w kwalifikacjach LK pozwala się klubowi rozwinąć. Poza tym nie zostawimy żadnych długów właścicielskich, jak ma to miejsce w innych przypadkach. To też pierwszy sezon, w którym wykażemy zysk. Nasz Excel wreszcie świeci na zielono, a nie na ciemnoczerwono, pokazując alert – stwierdził.

Polska ponownie gospodarzem EURO? PZPN chętnie zorganizuje kolejną wielką imprezę [CZYTAJ]

– Myślę, że zaplecze naszych prawników i doradców biznesowych odpowiednio weryfikują potencjalnych kupców i nie będzie podobnych niespodzianek do tych, które miały miejsce w innych klubach. Byle kogo do Lechii nie wpuścimy. Jesteśmy też umówieni tak, że gdy będzie dwóch najpoważniejszych kandydatów, to spotkamy się razem z prezydent Dulkiewicz, aby współpraca z miastem funkcjonowała na odpowiednim poziomie – podsumował.

Źródło: Przegląd Sportowy, Weszło