Lech znowu próbuje wykupić Kądziora! Kolejna propozycja złożona Piastowi

Kolejne podejście Lecha Poznań do Damiana Kądziora! Według informacji Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl, mistrzowie Polski ponownie postarają się o ściągnięcie 30-letniego skrzydłowego. Tym razem proponują około 600 tysięcy euro. 

Ten temat był wielokrotnie poruszany podczas letniego okienka transferowego. Lechowi bardzo zależało na ściągnięciu Kądziora, jednak kwoty proponowane za każdym razem przez działaczy były za niskie. W konsekwencji Piast skrupulatnie odrzucał kolejne propozycje.

Bumerang

Sprawa wydawała się więc zakończona. Po kilku tygodniach temat transferu Kądziora do Lecha ponownie wraca. Tomasz Włodarczyk informuje, że tym razem na stole leży około 600 tysięcy euro. Dodaje również, że jest to pokłosie słabej formy pomocników „Kolejorza” oraz ewentualnego awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji.

– Teraz jednak, gdy wiele czynników składa się ku kolejnej ofensywie transferowej, temat wraca. Po pierwsze, zawodzą pomocnicy. Po drugie, Lech jest blisko zapewnienia sobie fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, a co za tym idzie wysokiej gratyfikacji finansowej. Po trzecie, Kądzior wrócił do gry – i wygląda dobrze. Znów udowadnia, że przyda się do walki na wielu frontach. To wszystko ściąga z działaczy Lecha wspomniany ciężar ryzyka – czytamy na portalu meczyki.pl.

Według dziennikarza Piast wolałby zostawić Kądziora u siebie, przynajmniej do znalezienia odpowiedniego następcy. Włodarczyk zdradza, że powoli takie poszukiwania są prowadzone, bo sprowadzony Jorge Felix może nie wystarczyć do zapełnienia luki po 30-latku.