Lech Poznań zagra bez loga sponsora strategicznego. Na koszulce pojawi się logo fundacji

Lech Poznań w Azerbejdżanie zagra bez loga swojego sponsora strategicznego. Na koszulce Kolejorza zamiast emblematu „STS” pojawi się logotyp fundacji „Sport Twoją Szansą”.

Zabronione reklamowanie nielicencjonowanych bukmacherów

– W Azerbejdżanie zabronione jest reklamowanie nielicencjonowanych w tym kraju firm bukmacherskich, dlatego Lech Poznań w meczu z Karabachem zagra bez logo STS na koszulce. W to miejsce pojawi się logo fundacji STS. Koszulki zostaną przekazane na cel charytatywny – poinformował Dawid Dobrasz z Meczyków na swoim profilu na Twitterze.

Prezes potwierdza

Głos w sprawie zmiany na koszulkach zabrał również prezes STS. Mateusz Juroszek potwierdził doniesienia Dawida Dobrasza.

– W związku z tym, że w Azerbejdżanie zabronione jest reklamowanie nielicencjonowanych w tym kraju firm bukmacherskich, jako spółka respektująca regulacje prawne, postanowiliśmy kolejny raz w porozumieniu z Lechem Poznań udostępnić miejsce na koszulkach fundacji STS (Sport Twoją Szansą). Wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie wesprzemy jej działalność – powiedział prezes STS i Fundacji Sport Twoją Szansą, cytowany przez portal Interplay.

To nie pierwszy raz

Przypomnijmy, że w przeszłości Lech Poznań grywał już z emblematem fundacji na koszulkach. Kolejorz nosił trykoty z logiem „Sport Twoją Szansą” m.in. podczas europejskich spotkań w 2020 roku (zdjęcia poniżej).

Mecz Karabachu Agdam z Lechem Poznań odbędzie się we wtorek 12 lipca w Baku. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00.

Źródło: Interplay, Twitter