Lech Poznań wzmacnia się przed walką o LM! Kolejorz bliski sprowadzenia piłkarza z ligi portugalskiej

 

Już w pierwszej połowie lipca Lech Poznań rozpocznie zmagania w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. By zwiększyć swoje szanse na udany występ w europejskich pucharach, Kolejorz zamierza wzmocnić swoją kadrę. Blisko realizacji jest transfer wielokrotnego reprezentanta młodzieżowych reprezentacji Portugalii.

Lech Poznań rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. W ostatnich tygodniach władze Kolejorza napotkały pewne problemy. Z pracy w roli trenera pierwszego zespołu zrezygnował Maciej Skorża. 50-letniego szkoleniowca zastąpił John van den Brom. Holender rozpoczął pracę z pierwszą drużyną Lecha od poniedziałku. Tego dnia van den Brom poprowadził pierwszy trening.

John van den Brom po podpisaniu kontraktu z Lechem Poznań: „Musimy być gotowi na mecz z Karabachem” [CZYTAJ]

Fala odejść

Po sezonie 2021/2022 z Lecha Poznań odeszło kilku ważnych zawodników. Są to m.in. Jakub Kamiński (transfer do Wolfsburga), czy Dawid Kownacki i Tomasz Kędziora (obaj zakończyli wypożyczenie w Kolejorzu). Kontrakt skończył się także chociażby Pedro Tibie. Jeśli chodzi o transfery przychodzące, to do tej pory w Poznaniu panowała cisza.

Bramkarz Liverpoolu może trafić do Radomiaka Radom. „Sprawa jest na bardzo zaawansowanym etapie” [CZYTAJ]

Jeden transfer przychodzący

Do tej pory władze Lecha zdołały sprowadzić jedynie Artura Rudko. Ukraiński bramkarz trafił do Kolejorza na zasadzie wypożyczenia. W ostatnich dniach dużo mówi się także o zainteresowaniu Damianem Kądziorem, jednak transfer wydaje się obecnie daleki od finalizacji. Media podały jednak, że Kolejorz interesuje się także utalentowanym piłkarzem z Portugalii.

Milik o współpracy z Nawałką: „Mam do niego ogromny szacunek” [CZYTAJ]

Kolejny transfer w drodze

Według portalu „WP Sportowe Fakty” Lech Poznań jest bliski pozyskania Afonso Sousy. Dowiadujemy się, że Kolejorz interesuje się tym piłkarzem już od dłuższego czasu. Obecnie trwają rozmowy między oboma klubami. Transfer ma opiewać na sumę mniejszą niż milion euro. Sam piłkarz jest chętny na transfer do Polski.

Czesław Michniewicz podjął decyzję ws. przyszłości Macieja Rybusa w kadrze. Oficjalny komunikat PZPN [CZYTAJ]

Kim jest Afonso Sousa?

Afonso Sousa w maju tego roku skończył 22 lata. W przeszłości wielokrotnie reprezentował Portugalię w reprezentacjach młodzieżowych. Ubiegły sezon spędził w Belenenses. W lidze portugalskiej zagrał w 29 spotkaniach, w których strzelił 1 bramkę i zanotował 2 asysty. Do tego dołożył 2 bramki w Pucharze Portugalii. Najczęściej występuje na pozycji środkowego pomocnika.

„Świńska postawa polskich urzędników wobec własnego obywatela”. Polityk sugeruje Rybusowi zrobienie rosyjskiego paszportu [CZYTAJ]


lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich