LaLiga zawiesiła Roberta Lewandowskiego! Polaka czeka długa przerwa od gry

Po powrocie z mundialu Roberta Lewandowskiego czeka długa przerwa od gry. Jest to efekt kary, jaką LaLiga wymierzyła w stronę Polaka za faul w ostatnim meczu przeciwko Osasunie Pampeluna.

W ubiegłym tygodniu FC Barcelona mierzyła się z Osasuną Pampeluna w ramach 14. kolejki LaLiga. Było to ostatnie spotkanie Blaugrany przed przerwą na Mistrzostwa Świata. Pojedynek zakończył się wygraną Barcy 2:1. Pomimo zwycięstwa swojego zespołu Robert Lewandowski nie będzie najlepiej wspominał tego meczu.

Jak zagramy z Chile? Michniewicz chce oszczędzić najlepszych piłkarzy [CZYTAJ]

Czerwona kartka Lewandowskiego

Na mecz z Osasuną Robert Lewandowski standardowo wyszedł w podstawowej XI swojego zespołu. Niestety, Polak nie zdołał rozegrać pełnych 90 minut. Już w 11. minucie otrzymał żółtą kartkę za faul na jednym z rywali. 20 minut później Robert otrzymał drugą żółtą kartkę za kompletnie głupi faul, atakując rywala łokciem, nie będąc skupionym na piłce. Za swoje zachowanie 34-latek wyleciał z boiska, osłabiając swój zespół. Schodząc z boiska Lewandowski dał wyraz swojemu niezadowoleniu poprzez różnorakie gestykulacje.

Dariusz Szpakowski zapowiedział koniec kariery. Mundial w Katarze będzie jego ostatnim w roli komentatora [CZYTAJ]

Kara od LaLiga

Od omawianego meczu minął już ponad tydzień. Dziś LaLiga podjęła decyzję odnośnie kary dla polskiego napastnika. Władze ligi zdecydowały się zawiesić Roberta Lewandowskiego aż na trzy mecze.

Wpływ na tak surową karę miała nie tylko czerwona kartka, ale także zachowanie piłkarza, które kwalifikowało się pod: „odnoszenie się do arbitra w sposób lekceważący”. W protokole o zachowaniu Lewandowskiego napisano: „Po wyrzuceniu z boiska, gdy z niego schodził, zawodnik dwukrotnie wykonał gest dezaprobaty dla decyzji sędziego, polegający na podniesieniu palca do nosa i wskazaniu kciukiem na arbitra. Schodząc z boiska powtórzył gest patrząc na asystenta i przed 4. sędzią”.

Mundial w Katarze ostatnim tańcem Neymara? „Nic nie mogę zagwarantować” [CZYTAJ]

Które mecze opuści Lewandowski?

W związku z otrzymaną karą Lewandowski nie będzie do dyspozycji Xaviego tuż po powrocie z mundialu. Zgodnie z terminarzem ligi hiszpańskiej Polak opuści mecze w ramach 15., 16. i 18. kolejki. Spotkanie z 17. kolejki przeciwko Betisowi zostanie przełożone ze względu na grę Barcy w Superpucharze Hiszpanii. Zatem Robert opuści mecze z: Espanyolem (31.12.2022.), Atletico Madryt (08.01.2023.) oraz Getafe (22.01.2023.).