Kulesza rozmawiał z Nawałką! Dziś spotka się z kolejnym kandydatem na stanowisko selekcjonera

Nadchodzą decydujące dni w kwestii wyboru selekcjonera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza niemal każdego dnia ma zaplanowane spotkania z kandydatami na to stanowisko, a jego decyzja powinna zostać podjęta w niedalekiej przyszłości.

Wciąż nie poznaliśmy następcy Paulo Sousy, który poprowadzi kadrę w marcowych barażach do Mistrzostw Świata w Katarze. Jeszcze kilka, kilkanaście dni temu byliśmy zasypywani przez dziennikarzy kolejnymi nazwiskami trenerów. Teraz grono kandydatów wydaje się zawężać, a najpoważniejszym z nich jest Adam Nawałka.

Nawałka faworytem

Adam Nawałka od samego początku wydawał się być głównym kandydatem do objęcia reprezentacji Polski. Głównie z powodu niezbyt wielkiej ilości czasu, jaka pozostała do arcyważnych baraży do Mundialu. Mając na uwadze umiejętność pracy z reprezentacją oraz znajomość najważniejszych piłkarzy trener Nawałka wysunął się na prowadzenie w wyścigu o objęcie Biało-Czerwonych.

Spotkanie Kuleszy z Nawałką

W czwartkowy wieczór doszło do długo wyczekiwanego spotkania Cezarego Kuleszy z Adamem Nawałką. Panowie mieli rozmawiać przez kilka godzin, a poruszony miał zostać temat m.in. składu sztabu reprezentacji.

– Trener pali się do pracy. Miał mnóstwo pomysłów w głowie – czytamy na „meczyki.pl”.

– Według naszych informacji doszło też do wstępnego porozumienia w sprawie finansów. Jeśli kontrakt zostanie podpisany, Nawałka będzie zarabiał mniej niż Sousa (który co miesiąc inkasował 75 tys. euro), ale jego pensja i tak będzie godna – przekazała „Interia”.

Kolejne spotkanie

Jak przekazuje „Przegląd Sportowy”, Cezary Kulesza nie zamierza kończyć poszukiwań. Prezes PZPN w wywiadzie dla wspomnianej gazety powiedział, że dziś czeka go kolejne spotkanie.

– W piątek spotkam się z innym szkoleniowcem, ale z oczywistych względów nie będę podawał jego nazwiska – przekazał Cezary Kulesza.

To dobry kandydat, mówię całkowicie poważnie. Potrafi przygotować zespół do wykonania konkretnego zadania, pokazał to w pracy z młodzieżówką. Ale powtórzę: nie zdradzę, czy jego mam na myśli – odpowiedział na pytanie dot. Michniewicza.


źródło: meczyki.pl, interia. przeglad sportowy

Michał Budzich